_מרכז-הידע-aspect-ratio-x

השותפות לקיימות אזורית

נחל גיבור3

בין השנים 2014 – 2019 יזמה והובילה רמת הנדיב יחד עם עוד חמש מועצות באזור בקעת הנדיב וחוף הכרמל את “השותפות לקיימות אזורית“.

במסגרת יוזמה זו התקיימו תהליכים ופותחו פרויקטים שנועדו לקדם אזור שמתנהל לפי עקרונות של קיימות.

הלמידה והעשייה הניבו מידע וידע בנושאים בהם עסקה השותפות, כגון: בניית שותפויות, חקלאות מקיימת, כלכלה אזורית, תחבורה, עשיה קהילתית ועוד. בתוך כך נכללים מחקרים וסקירות מדעיות וכן דו’חות וסיכומים של תהליכי עבודה שבוצעו.

מתוך תפיסה שקיימות מתבססת על שקיפות ושיתוף בידע אנו חולקים אותו בשמחה, מקווים שיועיל לעוד מרחבים, לעוד קהילות וירחיב את אדוות השותפות.

למאגר הידע של השותפות לקיימות אזורית >>

 

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גינון טיפולי ברמת הנדיב

במחקרים רבים מוצג הקשר בין סביבה ירוקה, טבע או גנים פורחים ובין תחושות של רוגע ושלווה, הנאה וחיוניות. חובבי גינון מעידים על יתרונות העבודה בגינה ועל התועלת שהם מפיקים מכך...

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

שביל האחוזה

השביל עובר דרך אזור צפוף צמחייה טבעית ומגיע אל שרידיה של חורבת עקב, ווילה כפרית מהתקופה הביזנטית, הצופה אל הכרמל, לרכס הר אמיר, צפון השרון ולחוף הים התיכון. חפירות נרחבות נעשו במקום וחלקים משמעותיים מהמתחם המקורי שוחזרו.
אופי השביל: מתאים למשפחות.
צבע סימון: אדום.
אורך השביל: כ- 4 קילומטרים.
משך הטיול: כשעתיים.
עונות מומלצת: סתיו, חורף ואביב.

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>