מעבדת שדה

לחקר המגוון הביולוגי

אחד האתגרים הגדולים והחשובים של האנושות בפרוס האלף השלישי הוא שימור הביוספרה – מעטפת החיים הדקיקה המקיפה את כדור הארץ ובה מתקיימים תהליכים תומכי חיים החיוניים לאדם. ההיענות לאתגר זה דורשת מחקר מדעי מעמיק וארוך טווח. פארק טבע רמת הנדיב משמש מעבדת מחקר אקולוגי ארוך טווח לגבי צורות שונות של ממשק מערכות אקולוגיות ועל כן מהווה כר מחקר מדעי יוצא מן הכלל.
החוברת רמת הנדיב – מעבדת שדה לחקר המגוון הביולוגי מקיפה היבטים שונים של נושא המגוון הביולוגי, ומציגה תמונה מורכבת שיש בה שילוב של תיאוריה עם שיטות עבודה ועם ממצאים מחקריים.
הספר נכתב בשיתוף בין צוות קמפוס טבע באוניברסיטת תל אביב וצוות רמת הנדיב.

פרקי הספר:

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

הקמת השותפות לקיימות אזורית

בשנת 2015 ייסדה רמת הנדיב את “השותפות לקיימות אזורית” במטרה לשלב כוחות למען שיפור איכות החיים באזור. חמש רשויות שכנות, חברו אל רמת הנדיב כדי להתמודד יחד עם אתגרי השמירה על מרקמו הייחודי של המרחב הסובב את בקעת הנדיב ואת נחל תנינים.

למידע נוסף >>

נגישות בשטח

קבוצות עם צרכים מיוחדים

בליווי מדריך של רמת הנדיב, תוכלו לחוות ביקור המותאם במיוחד עבורכם הכולל סיור או סדנה בגני הזיכרון, במרכז המבקרים או במתחם הגינה המאפשרת.

למידע נוסף >>

לאכול כאן

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>