מעבדת שדה

לחקר המגוון הביולוגי

אחד האתגרים הגדולים והחשובים של האנושות בפרוס האלף השלישי הוא שימור הביוספרה – מעטפת החיים הדקיקה המקיפה את כדור הארץ ובה מתקיימים תהליכים תומכי חיים החיוניים לאדם. ההיענות לאתגר זה דורשת מחקר מדעי מעמיק וארוך טווח. פארק טבע רמת הנדיב משמש מעבדת מחקר אקולוגי ארוך טווח לגבי צורות שונות של ממשק מערכות אקולוגיות ועל כן מהווה כר מחקר מדעי יוצא מן הכלל.
החוברת רמת הנדיב – מעבדת שדה לחקר המגוון הביולוגי מקיפה היבטים שונים של נושא המגוון הביולוגי, ומציגה תמונה מורכבת שיש בה שילוב של תיאוריה עם שיטות עבודה ועם ממצאים מחקריים.
הספר נכתב בשיתוף בין צוות קמפוס טבע באוניברסיטת תל אביב וצוות רמת הנדיב.

פרקי הספר:

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גינון טיפולי ברמת הנדיב

במחקרים רבים מוצג הקשר בין סביבה ירוקה, טבע או גנים פורחים ובין תחושות של רוגע ושלווה, הנאה וחיוניות. חובבי גינון מעידים על יתרונות העבודה בגינה ועל התועלת שהם מפיקים מכך...

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

גן הריחות

גן זה, הצעיר בגנים (הוקם ב-1985), תוכנן במיוחד למען כבדי הראייה. הגברת דורותי דה רוטשילד חיפשה דרך לאפשר גם למי שאינם רואים ליהנות מהפריחה ויזמה הקמת גן המזמין את כל החושים להשתתף בחוויה שבגנים.

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>