מעבדת שדה

לחקר המגוון הביולוגי

אחד האתגרים הגדולים והחשובים של האנושות בפרוס האלף השלישי הוא שימור הביוספרה – מעטפת החיים הדקיקה המקיפה את כדור הארץ ובה מתקיימים תהליכים תומכי חיים החיוניים לאדם. ההיענות לאתגר זה דורשת מחקר מדעי מעמיק וארוך טווח. פארק טבע רמת הנדיב משמש מעבדת מחקר אקולוגי ארוך טווח לגבי צורות שונות של ממשק מערכות אקולוגיות ועל כן מהווה כר מחקר מדעי יוצא מן הכלל.
החוברת רמת הנדיב – מעבדת שדה לחקר המגוון הביולוגי מקיפה היבטים שונים של נושא המגוון הביולוגי, ומציגה תמונה מורכבת שיש בה שילוב של תיאוריה עם שיטות עבודה ועם ממצאים מחקריים.
הספר נכתב בשיתוף בין צוות קמפוס טבע באוניברסיטת תל אביב וצוות רמת הנדיב.

פרקי הספר:

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גינון בר קיימא

גינון בר-קיימא מוגדר כגינון המתחשב בצורכי הדור הנוכחי בלי לפגוע בצורכי הדורות הבאים. הוא כולל תכנון גן המתחשב ברכיבים הקיימים באתר

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

גן האיריסים

בתוך גני הזיכרון ברמת הנדיב, בין גן הדקלים לבין גן הוורדים, שוכן גן מעט נסתר, אך מיוחד במינו: זהו גן האיריסים. קהל המבקרים מוזמן לבוא וליהנות מתצוגה פורחת של צמחים המתהדרים בפרחים גדולים בצבעים מרהיבים (אמצע פברואר- סוף מרץ).

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>