ורוד־אדום־צהוב־לבן בשביל האחוזה

זמן קריאה: דקה
רוצים לראות רקפות, כלניות, זומזומיות, מסרקי שולמית ומרבדי פריחה? שביל האחוזה (האדום) בפארק הטבע הוא עכשיו בחירה מנצחת. מוזמנים לטייל במסלול מעגלי מגוון ופורח המתאים למשפחות. הפריחה בשיאה!

20190322_191814

כביש הגישה לרמת הנדיב מכניס את כל מי שנוסע, רץ, רוכב או צועד בו לעולם קסום של טבע. משמאלו נפרשת תצפית אל פארק הטבע הנשפך לשוּני ולמושבה בנימינה, ומימינו ועל אי התנועה בין הנתיבים צובעות הרקפות את הדרך בוורוד ועושות סיפתח לפריחה היפה שעכשיו בשיאה.
עד שהעין תתרגל לשקט וליופי, כבר תגיעו לאזור החניה ולכיכר ראשית השבילים, שבה מתחיל ומסתיים המסלול האדום שבו אנחנו ממליצים לטייל בימים אלה. המסלול מעגלי, חלקו מסומן גם בסימון של שביל ישראל העובר ברמת הנדיב, והוא מתאים לכל המשפחה (4 ק”מ, כשעתיים הליכה). השביל המסומן באדום קרוי “שביל האחוזה” על שם האחוזה הביזנטית ח’רבת מנצור אל עקב, הממוקמת על השביל ובמקום הכי גבוה ברמת הנדיב.

הפרחים שתוכלו לפגוש עכשיו בשביל:

ורוד:

המון רקפות מצויות בגוני לבן־ורוד ופוקסיה לאורך כל השביל ובמקבצים יפים, בעיקר בחלק הדרומי של חורשת עצי האורן, ציפורנית מצרית, מקור החסידה גזור, מקור החסידה גדול, סחלב פרפרני וסייפן התבואה.

אדום:
נוריות, אדמומיות,כלניות בעיקר אדומות, אך פה ושם סגולות.

סגול/כחול:
מרווה דגולה, שכאילו מניפה דגל סגול בראש עמוד התפרחת שלה, צהרון מצוי, דרדר כחול.

לבן:
מסרק מזרחי, פרח ממשפחת הסוככניים בעל תפרחת עדינה המכסה שטחים נרחבים, זומזומית מצויה בעלת פרחים צינוריים, תלתן תריסני בגוון לבן־ורדרד, זלזלת הקנוקנות –מטפס שסיים לפרוח אך פירותיו שנושאים ציצית מנוצה מקשטים בפלומה שעירה את השיחים ואת עצי החורש שעליו הוא מטפס, בייחוד בקטע השביל העולה לאחוזה, עירית גדולה – בתחילת פריחתה, לשון-פר מצרית.

צהוב:
חלבלוב מגובשש, הפורח במקבצים במראה פריחה קיפודית־עגלגלה, ציפורני חתול, סביונים, חרציות, קידה שעירה. ככל שתתקדם העונה, כך השטח יצהיב יותר ויותר עם פריחה דומיננטית של חרדלים וחרציות.

תכלת:
נוניאה קהה, פרח זעיר ועדין – נראה אתכם מוצאים אותו!

נקודות עניין נוספות בשביל: מחצבות קדומות, חורשות ברושים ואורנים; חורבת עקב; נקודות תצפית לעבר מישור חוף הכרמל; שטחי חקלאות קדומה משוחזרים ועוד.

האביב עכשיו בשיאו ואם אתם רוצים לפענח לבד את שמות הפרחים אנחנו ממליצים לעבור בחנות שלנו במרכז המבקרים ולרכוש את אחד ממגדירי הפרחים שלנו. במגוון תמצאו גם מגדירי פרפרים, ציפורים, עצים ועוד.

פירוט המסלול ומידע נוסף: שביל האחוזה

 

אהבתם? הצטרפו בחינם לרשימת התפוצה וקבלו מדי חודש כתבות ועדכונים על פעילויות לכל המשפחה – להרשמה