hero-bg-2
AMIT_GERON_IMG_4725-aspect-ratio-x

טיול בגנים

גני הזיכרון המרהיבים והמטופחים משתרעים על פני 70 דונם. בשנת 1954 הובאו עצמותיהם של הברון ושל והברונית מצרפת לישראל ונטמנו בגני רמת הנדיב בטקס ממלכתי. מאז ועד היום פתוחים שערי הגנים לציבור המבקרים. למרות קרבתם לכבישים וליישובים, תכנון הגנים נעשה כך שהמטייל יוכל להתנתק מההמולה בחוץ וייהנה מהשקט והשלווה בשבילי הגנים. במרכזם של הגנים נמצאת מערת הקבר של הברון רוטשילד ושל אשתו עדה (אדלאייד), וסביבה שתולים גן הוורדים, גן האיריסים, גן הדקלים, גן הריחות וגן המפלים. לכל אחד מהגנים הללו יופי ייחודי המזמין את המבקר לחוויה של שלווה ופליאה. אנו מזמינים אתכם לטייל בשבילים הראשיים, ולא לשכוח “לטעום” גם מהשבילים המשניים ולהתחבר לטבע.

סיור וירטואלי בגנים

היכנסו עימנו לסיור וירטואלי בגני הנדיב ותכירו את הגנים המרהיבים מזוויות קצת פחות שגרתיות –ממעוף הציפור וסביב העצים – וכל זאת, בלי לצאת מהבית.
הסיור הווירטואלי מומלץ במיוחד למי שרוצה להכיר קצת יותר טוב את גני רמת הנדיב לפני או אחרי הביקור.

לסיור>>
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

הגנים ברמת הנדיב

R18
כניסה ראשית לגני הזיכרון

כניסה ראשית לגני הזיכרון

הכניסה הראשית לגני הזיכרון – ממוקמת צמוד למרכז המבקרים.
ברחבת הכניסה מופיעות תערוכות מתחלפות במגוון נושאים שמקדמת רמת הנדיב: משפחת רוטשילד, טבע, סביבה ועוד.

למידע נוסף>>
IMG_1948
גן הריחות

גן הריחות

גן זה, הצעיר בגנים (הוקם ב-1985), תוכנן במיוחד למען כבדי הראייה. הגברת דורותי דה רוטשילד חיפשה דרך לאפשר גם למי שאינם רואים ליהנות מהפריחה ויזמה הקמת גן המזמין את כל החושים להשתתף בחוויה שבגנים.

למידע נוסף>>
Amphitheatre
אמפיתאטרון

אמפיתאטרון

בלב הגנים נמצא מתחם בצורת אמפיתיאטרון. במרכזו במה וסביבה מדרגות דשא לישיבת הקהל. האזור תוכנן במקור כגן פרחים עונתיים מוקף ספסלי ישיבה, אך הוסב לאמפיתאטרון עוד בטרם פתיחת הגנים, והיום משמש

למידע נוסף>>
גן הדקלים
גן הדקלים

גן הדקלים

בגן הדקלים של רמת הנדיב נמצא אוסף של מכובד של מיני דקלים ודמויי דקלים. רובם המכריע הם צמחי תרבות, מתוכם רק התמר גדל בארץ.

למידע נוסף>>
AMIT_GERON_IMG_4305
גן האיריסים

גן האיריסים

בתוך גני הזיכרון ברמת הנדיב, בין גן הדקלים לבין גן הוורדים, שוכן גן מעט נסתר, אך מיוחד במינו: זהו גן האיריסים. קהל המבקרים מוזמן לבוא וליהנות מתצוגה פורחת של צמחים המתהדרים בפרחים גדולים בצבעים מרהיבים (אמצע פברואר- סוף מרץ)....

למידע נוסף>>
Amit_geron a0015.jpg
גן הוורדים

גן הוורדים

אם תצעדו בשביל הפונה לחלקו הצפון מזרחי של הגן, הצופה לכיוון זכרון יעקב, יקדם את פניכם גן וורדים פורח שופע ניחוחות וצבעים.
גן זה מעוצב בסגנון צרפתי: זנים שונים של וורדים, שתולים בצורה סימטרית,

למידע נוסף>>
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
מערת הקבר

מערת הקבר

שעריה של רמת הנדיב נפתחו לראשונה באביב 1954, ביום בו הובאו הברון אדמונד דה רוטשילד ורעייתו אדלאייד למנוחת עולמים במערת הקבר אשר בלב הגנים.

למידע נוסף>>
Ramat Hanadiv Gardens, May 2018, Zichron Yaacov, Israel.
גן המפלים

גן המפלים

בחלק המערבי של גני הזיכרון, סמוך למערת הקבר של הברון רוטשילד ורעייתו, נמצא גן המפלים. המבנה של הגן ומיקומו מעניקים לו אווירה קסומה ומיוחדת במינה.

למידע נוסף>>
2013-02-04_103
גן הזיכרון ופרוייקט התיעוד ההיסטורי

גן הזיכרון ופרוייקט התיעוד ההיסטורי

כ- 60 שנה לאחר פתיחת הגנים, במטרה לשמר את העבר, וללמוד ממנו להמשך הדרך-  החל פרוייקט תיעוד היסטורי של הגנים, בשיתוף פעולה בין רמת הנדיב לבין מומחית לשימור גנים היסטוריים ד”ר עדה ו. סגרה. כוונת פרויקט התיעוד היא בניית מאגר נתונים ממוחשב של צילומים, עלונים, מאמרים, זכרונות וכל חומר הקשור לנושא. ...

למידע נוסף>>
עץ דקל ומדשאות הגן
סיפור הגן

סיפור הגן

בפברואר 1914, סייר הברון בנימין (אדמונד) דה רוטשילד בצלעות הדרומיות של הרי הכרמל והביע את רצונו להיטמן למנוחת עולם ב"סלע".
בשנת 1936 יזם מר ג'יימס דה רוטשילד את הקמת הגנים הנוכחיים.

למידע נוסף>>
garden entrance
כללי התנהגות בגני הזכרון

כללי התנהגות בגני הזכרון

מבקרים יקרים, עזרו לנו לכבד את אופיו המיוחד של המקום
עם כניסתכם לגנים אנו מזמינים אתכם לחוויה של רגיעה ויופי. תנו לעצמכם פסק זמן מהמולת היומיום, דוממו טלפונים סלולריים, הניחו את טרדות היום מאחור, הפעילו את החושים והרשו לעצמכם לזכות ברגעי שלווה ונועם.
גני הזיכרון הוקמו להנצחת זכרו של הברון רוטשילד ומורשתו. חלק זה של רמת הנדיב מזמן לכם, המטיילים, חוו...

למידע נוסף>>