עז באמבטיה

כשחושבים על סבון חושבים על לובן ועל ניקיון, על ריח טוב ועל אמבטיה מפנקת, חושבים על רוגע ועל רוך.
כשחושבים על דיר חושבים על גללים ועל רעש, על עטינים ועל חלב, על מגפיים ועל עשב.
מי בכלל ידע שזה יכול להתחבר?

הסבונים של לבנדר בתצוגה בחנות המידע של רמת הנדיב

עידו וטלי הם זוג מעין עירון. יום אחד, בשנת 2007, מחליט עידו, מהנדס כימיה במקצועו, לנסות להקים מערכת ביתית לטיהור שפכים, כזו שאוספת את המים מהמקלחת, מעבירה אותם דרך “שרשרת” של בריכות המטהרת אותם.
באחד הימים, בעוד עידו וטלי מביטים על בריכת הדגים הביתית שהייתה החוליה האחרונה בשרשרת הבריכות, הם נדהמים לגלות שכל הדגים בה מתו. למחרת אירוע מטריד זה הבחינו שגם הצמחייה בבריכה קמלה. תחקיר ביתי העלה את הממצא המדאיג אך המפתיע: הילדים עשו מקלחת משותפת ושפכו למקלחת בקבוק שמפו נגד קשקשים והוא מצא את דרכו במערכת לבריכת הדגים.

התובנה שחומרי הגלם של השמפו הם אלו שגרמו לאסון האקולוגי הביתי לא נתנה להם מנוח. “התחלנו לקרוא מה יש בחומרי קוסמטיקה”, משתפת טלי, “הבנו שהרבה פעמים הם כוללים חומרים כימיים חריפים. אולי הם לא יגרמו למוות כמו במקרה של הדגים, אבל נראה שאם המיתו דגה וצמחייה בצורה כל כך מהירה – הם נספגים גם אל הגוף שלנו ושל ילדינו ומייצרים נזק ארוך טווח. ברגע אחד החלטנו שאנחנו מפסיקים להשתמש בכאלו מוצרים ומתחילים לחפש חלופות. התחלנו לרקוח בעצמנו סבונים, ומהר מאוד מצאנו את עצמנו נותנים סבונים בייצור ביתי לחברים. התגובות על היעלמות של אסטמה של העור ובעיות עור אחרות הדהימו וחיזקו אותנו שעלינו כאן על משהו משמעותי”.

כך הוקמה “לבנדר“.

Quote

התגובות על היעלמות של אסטמה של העור ובעיות עור אחרות הדהימו וחיזקו אותנו שעלינו כאן על משהו משמעותי

Quote
WhatsApp Image 2023-02-19 at 21.15.34
עידו וטל

איך נולד הקשר עם רמת הנדיב?

“שנים היינו בקשר עם רמת הנדיב כשותפים לחיבור והאהבה לטבע. בשלב מסוים הדרכנו את צוות רמת הנדיב על קוסמטיקה טבעית ועל תהליך הייצור הטבעי. שם עלה הרעיון לנסות ולפתח סבון מחלב עיזים”.

מה מיוחד בסבון הזה?

“להבדיל מאל סבון, שאנחנו רואים ברשתות הפארם, סבון אמיתי וטבעי אינו מכיל חומרי נפט והוא עשוי ברובו משמן ומים. כמו כן, הסבון נעשה בתהליך קר השומר על התכונות והוויטמינים של השמנים. לוקח מעל חודש וחצי להכין כל סבון.

לסבון המיוחד הזה הוספנו חלב עיזים, שבו יש חומצה לקטית, השומרת על רמת החומציות והלחות הטבעית בעור, מסירה בעדינות תאים מתים בעור ומעודדת את התחדשות העור. שימוש בסבון מעניק תחושה רכה ונעימה על הגוף. אנחנו מקבלים פידבקים מדהימים של אנשים שהשימוש בסבון הקל להם על יובש בעור בצורה משמעותית.

אז נכון שהקשר בין עיזים ואמבטיה הוא מפתיע ולא שגרתי, אך מסתבר שזה לא רק שילוב מפתיע אלא גם בריא ומפנק. אז אם בא לכם להתנסות בפינוק הזה של סבון בריא, טבעי וריחני – הוא מחכה לכם בחנות שלנו. מוזמנים!

Quote

להבדיל מאל סבון, שאנחנו רואים ברשתות הפארם, סבון אמיתי וטבעי אינו מכיל חומרי נפט והוא עשוי ברובו משמן ומים

Quote

אהבתם? הצטרפו בחינם לרשימת התפוצה וקבלו מדי חודש כתבות ועדכונים על פעילויות לכל המשפחה – להרשמה