• כיבוי כלי נגישות
 • הצהרת נגישות

  הצהרת נגישות

  הסדרי הנגישות ברמת הנדיב

  רמת הנדיב פועלת רבות להנגיש את שירותיה לציבור האנשים עם מוגבלות במטרה להעניק חווית ביקור העונה לצרכיו הייחודיים. במסגרת החוק, פועלת רכזת נגישות הגב' ד"ר רחלי שוורץ-צחור. במידה ונתקלתם בבקשות מיוחדות בנושא נגישות נשמח אם תפנו אלינו באחת מהדרכים הבאות:
  טלפון: 04-6298128  פקס: 04-6399117 ובדואר אלקטרוני

  גני הזיכרון ומרכז המבקרים נגישים למעט מערת הקבר.

  חניית נכים:
  קיימות חניות נכים מסודרות בחניון הראשי ובחניון המשני.

  שירותי נכים:
  בכל המתחמים בהם קיימים שירותים לקהל הרחב קיימים גם שירותי נכים מוסדרים.

  עזרים לנכים:

  • מכשירי עזר לכבדי שמיעה קיימים בחנות המידע, בכיתות הלימוד, באולם הקרנת הסרט, באודיטוריום ובסיורי ההדרכות. לנוחיותכם- פנו ועדכנו מראש על הגעתכם לקבלת שירות נח ומהיר. טלפון: 04-6298-111 שלוחה 4.
  •  ניתן להשאיל כיסא גלגלים בחנות המידע - לביקור באתר

  נגישות אתר האינטרנט:
  רמת הנדיב משקיעה מאמצים ומשאבים בהנגשת אתר האינטרנט של החברה על מנת לאפשר את השימוש באתר גם עבור אנשים עם מוגבלויות.

  סייגים לנגישות
  ככלל, כל עמודי האתר נבנו כעמודים נגישים לפי רמה AA.
  עם זאת, למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר, יתכן ויתגלו חלקים באתר שטרם נגישים.
  יש לציין כי מספר עמודים מכילים רכיבים חיצוניים שאינם בשליטתנו ואינם נגישים, על כן העמודים הבאים אינם עומדים בתקן הנגישות:

  https://ramat-hanadiv.gardenexplorer.org/

  http://ramathanadiv.maps.arcgis.com

   

 • C C C
 • ניווט ע"י מקלדת
  ניתן לעבור בין רכיבי העמוד באמצעות כפתור ה-"TAB", הפעלה של לחצן או קישור אפשרית בלחיצה על "Enter", חזרה לרכיב הקודם תתבצע בלחיצה על צירוף המקשים "SHIFT" ו-"TAB".

מתחמם? צאו מהאדישות והתחילו לפעול, כי לא תהיה הזדמנות שנייה

צמח על אדמה יבשה

70 בני נוער מרחבי הארץ השתתפו בכנס הנוער הראשון בישראל בנושא מחאת האקלים. המסקנה העיקרית מהכנס: עכשיו זה הזמן להתגייס לטיפול במשבר האקלים, לפני שיהיה מאוחר מדי

כ-70 בני נוער מכל רחבי המדינה השתתפו בחודש שעבר בכנס הנוער הראשון בארץ בנושא מחאת האקלים, שנערך ברמת הנדיב. הכנס היה יוזמה משותפת של תחום החינוך ברמת הנדיב ושל הנערות ענבל וסלי ונועם נבות, מובילות מחאת האקלים בארץ, בליווי ארגון מגמה ירוקה (המוביל את הנושא בארץ ויזם את בית הספר לאקטיביזם).

כבר שנים מתריעים מדענים ברחבי העולם שאנו נמצאים בעיצומו של משבר אקלים חמור. המשבר נובע בעיקר מההשפעות של הפעילות האנושית על הרכב האטמוספירה של כדור הארץ מאז המהפכה התעשייתית. עיקר השינויים באים לידי ביטוי בהתחממות כדור הארץ, בטמפרטורות קיצוניות ובעלייה בתדירותם ובעוצמתם של אירועי מזג אוויר חריגים, כמו סופות, שיטפונות ותקופות בצורת. לכל התופעות הללו השלכות מרחיקות לכת בתחומי הבריאות, הכלכלה, החברה והביטחון והן מעמידות בסימן שאלה את עתידו של המין האנושי על פני כדור הארץ.

אז איך אפשר להישאר אדישים לשינויי האקלים המאיימים על החיים שלנו?

את השאלה הזו שאלו את עצמם  בני נוער במקומות שונים בארץ ויחד החליטו להצטרף לתנועה העולמית #FridaysForFuture, הכוללת אלפי בני נוער בעולם אשר מוחים נגד חוסר המעש של מקבלי ההחלטות בנוגע לשינויי האקלים.

הפגנה של תלמידים באירופה
FridaysForFuture - תנועה העולמית הכוללת אלפי בני נוער בעולם אשר מוחים נגד חוסר המעש של מקבלי ההחלטות בנוגע לשינויי האקלים.

ענבל וסלי, עד לפני כחודש תלמידת י"ב בכפר הירוק ופעילה בארגון מגמה ירוקה, היא מבני הנוער הראשונים בארץ שהחליטו לעשות מעשה. היא יזמה עם בני נוער נוספים את מחאתם הראשונה ב-15 במרץ בתל אביב, כחלק משביתת התלמידים שהתקיימה ב-125 מדינות רבות בעולם כולו וב-21 במאי מול בית המשפט העליון. במחאות אלה קראו בני הנוער למקבלי ההחלטות להפסיק להתעלם ממשבר האקלים ודרשו שינוי מדיניות משמעותי בנושא.

ענבל פתחה את הכנס ברמת הנדיב וסיפרה למשתתפים על תנועת המחאה, על הקשר שבין התנועה הישראלית לנעשה בעולם בתחום ועל הדחיפות בהגברת המודעות לבעיה של שינויי האקלים. בהמשך האזינו משתתפי הכנס להרצאתו המרתקת של פרופ' מרסלו שטרנברג מאוניברסיטת תל אביב: "חם, מתחמם, רותח: ישראל בעידן של שינוי אקלים – מה ידוע ומה צריכים לעשות?" ולאחריה השתתפו בסדנה שעסקה בפתרונות הידועים לנו כיום היכולים להפחית את פליטות ה-CO2 ואולי למתן את הקצב ואת החומרה של שינויי האקלים. כמו כן, קיבלו המשתתפים הכשרה יישומית בתחומי האקטיביזם והתקשורת.

כנס פעילים צעירים ברמת הנדיב

אירית לדור, מנהלת תחום החינוך ברמת הנדיב, מספרת: "אנחנו נמצאים בנקודת זמן קריטית, נקודה שבה יש לנו עדיין אפשרות להשפיע על משבר האקלים. על פי הערכות המומחים, יש לנו בערך עשר שנים לבצע את השינוי המשמעותי הזה, שאינו פשוט כלל אך אפשרי. יש צורך בשיתופי פעולה גלובליים בין כל המגזרים ובשמירה על נחישות אופטימית. השינוי הזה מגלם גם אפשרויות להגברת הרווחה של בני האדם על פני כדור הארץ בעצם הבאת אנרגיות מתחדשות לאזורים רחוקים ועניים, פתרון של בעיות בזמינות מי שתייה ועוד. לצערי אנחנו עדיין לא שם, במיוחד בארץ. בסקר של מכון המחקר PEW, שנערך לאחרונה, כ-38% מהנשאלים לא חשבו על שינויי האקלים כעל איום משמעותי. לפיכך, יש לנו אחריות, בעצם חובה, להעלות את הנושא על סדר היום הציבורי. הכנס חיזק את פעילי המחאה בדרכם החשובה ונתן להם כלים להגברת האפקטיביות של הדי המחאה. אני בטוחה שהמשך עבודה משותפת בין הארגונים הירוקים ובין הדור הצעיר יכול להניע את השינוי המיוחל".

 

אהבתם? הצטרפו בחינם לרשימת התפוצה וקבלו מדי חודש כתבות ועדכונים על פעילויות לכל המשפחה - להרשמה

מידע שימושי

Opening Hours

ימים א' - ה': 08:00 - 16:00
ימי ו': 08:00 - 14:00
שבתות: 08:00 - 16:00

Contact Us

רמת הנדיב
ת"ד 325 זכרון יעקב 3095202
טלפון: 04-6298111
פקס: 04-6293231
info@ramathanadiv.org.il

Directions

הכניסה לרמת הנדיב נמצאת בין זיכרון יעקב לבנימינה, על כביש 652. השילוט מפנה מערבה אל רמת הנדיב.

היו הראשונים לדעת!

דיוור רמת הנדיב נשלח אחת לחודש, ומעדכן על הנעשה במקום, על האירועים, הכנסים ועוד.
היו הראשונים לדעת!
הרשמו עכשיו לניוזלטר של רמת הנדיב ותוכלו להתעדכן על הנעשה במקום