תור הצווארון

העוף תור הצווארון גדול כגודל יונה, משקל גופו מגיע עד 200 גרם, ואורך גופו (כולל הזנב) 30 ס”מ ואף יותר.

על גבו נוצות בצבע אפור-חום בהיר, וצבע גחונו: חום-ורדרד. בעורפו נוצות שחורות, היוצרות דגם של קולר או של שרשרת; זה ה”צווארון” המבדיל אותו משאר מיני התור והיונים.

תור הצווארון יציב בארץ, כלומר – נמצא בה כל השנה ואינו נודד לארצות אחרות.

מזונו: זרעים ועלים של צמחים שונים, שהוא מוצא בטבע וגם ברפתות, בלולים ובשדות החקלאות.

עונת הקינון שלו היא הקיץ, והוא מעדיף לבנות את הקן על עצי ברוש. צורת הקן היא צורת צלחת שטוחה, הוא עשוי מזרדים, והנקבה מטילה בו 2 ביצים. שני ההורים דוגרים על הביצים ומטפלים בגוזלים עד שהם פורחים מן הקן, בגיל שלושה שבועות.

בעונת הרבייה זוג התורים מסלקים מתחום הטריטוריה שלהם תורים זרים, אבל בסתיו ובחורף התורים מתלהקים ללהקות גדולות, אוכלים ביחד וגם לנים באתרי לינה משותפים.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גינון טיפולי ברמת הנדיב

במחקרים רבים מוצג הקשר בין סביבה ירוקה, טבע או גנים פורחים ובין תחושות של רוגע ושלווה, הנאה וחיוניות. חובבי גינון מעידים על יתרונות העבודה בגינה ועל התועלת שהם מפיקים מכך: עיסוק מרגיע ומהנה, מעורר חושים, מפעיל שרירים ומאפשר ביטוי יצירתי המניב פירות, תרתי משמע.

למידע נוסף >>

נגישות בשטח

מסלול נגיש ללקויי ראייה בגנים

הטיול בגני הזיכרון משלב הנאה ושימוש בכל החושים. אנו מציעים מסלול מומלץ, אך ניתן לבחור בכל שביל אחר, ובתנאי שלא תוותרו על גן הריחות, שתוכנן במיוחד עבור כבדי ראייה

למידע נוסף >>

לאכול כאן

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>