שיזף השיח

שיזף השיח הוא שיח קוצני סבוך המגיע לגובה מטר וחצי. אין לשיזף גזע מרכזי ובמשך הזמן מרכזו הולך ומתנוון והוא שולח ענפים להיקף ההולך ומתפתח כלפי חוץ.= בחורף נושרים העלים ובאביב גדלים עלים חדשים שצורתם אליפטית והם חלקים אך הם מלווים בשני עלים קטנים וקוצניים.
הפריחה היא באביב והפרחים קטנים, צהובים-ירקרקים המואבקים על ידי חרקים הנמשכים אל הצוף הסמיך. הפרי הוא גלעין מוקף ציפה יבשה הנאכל על ידי בעלי חיים. לאחר העיכול מופרשים הגלעינים הקשים ונובטים הרחק מצמח האם.
שיזף השיח גדל במקומות חמים וחשופים לקרינת שמש חזקה ומייבשת. הוא איננו גדל כצמח בר ברמת הנדיב, אך ניטע שם מכיוון שגם העלים וגם הפירות חביבים כמזון על הצבאים.
כדאי לציין גם את המין הקרוב לו – שיזף מצוי. זהו עץ קוצני שגם עליו אליפטיים וחלקים אך הוא שונה בכמה תכונות משיזף השיח. ראשית, זהו עץ העשוי להגיע לגיל מופלג של מאות שנים. שנית, תפוצתו נרחבת יותר והוא גדל כמעט בכל אזורי הארץ ושלישית – ציפת פירותיו, דמויי תפוחים קטנים, הנקראים גם “דומים”, היא עסיסית וטעימה מאוד!

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גינון טיפולי ברמת הנדיב

במחקרים רבים מוצג הקשר בין סביבה ירוקה, טבע או גנים פורחים ובין תחושות של רוגע ושלווה, הנאה וחיוניות. חובבי גינון מעידים על יתרונות העבודה בגינה ועל התועלת שהם מפיקים מכך...

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

אמפיתאטרון

בלב הגנים נמצא מתחם בצורת אמפיתיאטרון. במרכזו במה וסביבה מדרגות דשא לישיבת הקהל. האזור תוכנן במקור כגן פרחים עונתיים מוקף ספסלי ישיבה, אך הוסב לאמפיתאטרון עוד בטרם פתיחת הגנים, והיום משמש

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>