שחיינית מנומרת

שחיינית מנומרת היא חיפושית מים, שמבלה כמעט כל חייה בתוך המים. אורך גופה 1 עד 1.5 ס”מ וצבעה כהה, כמעט שחור. רגליה האחוריות שטוחות ושעירות, מזכירות מבנה של משוט ובעזרתן היא שוחה במים.

החיפושית הבוגרת נושמת בעזרת “בלון צלילה” – בועת אוויר שהיא לוכדת מתחת לכנפיה, בעת שהיא שוחה ומתקרבת לפני-המים.

הנקבה מטילה ביצים ומדביקה אותן לצמחי מים.

הזחלים הבוקעים מן הביצים מתקיימים בתוך המים וקולטים את החמצן המומס במים דרך עור גופם. מדי פעם הזחלים שוחים כלפי מעלה, מבליטים אל מחוץ למים את קצה צינור הנשימה אשר מצוי בקצה בטנם, ונושמים גם אוויר חופשי. הזחלים מתגלמים בבוץ שמחוץ למים, והחיפושיות הבוגרות המגיחות מהגלמים חוזרות אל תוך המים או מתעופפות באוויר, ומחפשות לעצמן מקווה מים חדש.

המזון של הבוגרים ושל הזחלים: בעלי-חיים קטנים שהם לוכדים בתוך המים.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גן טביעת הרגל

המונח טביעת כף הרגל האקולוגית קורם עור וגידים בחלק המערבי של מרכז המבקרים. תא גינון גדול בצורה של כף רגל מונח במרכז המתחם, העקב פונה לצפון, הבוהן וארבע אצבעות, כיחידה אחת – לדרום.

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

גן הריחות

גן זה, הצעיר בגנים (הוקם ב-1985), תוכנן במיוחד למען כבדי הראייה. הגברת דורותי דה רוטשילד חיפשה דרך לאפשר גם למי שאינם רואים ליהנות מהפריחה ויזמה הקמת גן המזמין את כל החושים להשתתף בחוויה שבגנים.

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>