קוציץ סורי

הקוציץ הסורי הוא צמח מרשים: גובה עמוד התפרחת שלו עשוי להגיע עד 70 ס”מ, והוא בולט בשטח. צורות העלים וסידורם על הצמח היו השראה לסגנון האדריכלות הקורינתי ביוון העתיקה וברומי: כותרות העמודים עוטרו בצורות אלה.
הקוציץ הוא צמח עשבוני רב שנתי. הגבעול המעובה שלו טמון קרוב לפני האדמה, והוא נושא את הניצנים, אשר העלים שלו מתפתחים מהם בעונת החורף. העלים סדורים בשושנת (מרוכזים מסביב לבסיס הגבעול וצמודים אל פני הקרקע) גדולה ומרשימה, וכל עלה עשוי להגיע לאורך של 60 ס”מ! לעורק הראשי של העלה יש גוון אדמדם סגול, והשוליים המשוננים של העלה מסתיימים בקוצים חדים.
בראשית האביב גבעול יחיד מתרומם, נושא פרחים מסודרים כשיבולת. לתפרחת כולה, כמו גם לכל פרח בודד, מראה מרשים. הגביע גדול, ושפתו העליונה סגולה. צבע הכותרת לבן-קרם.
המאביקים: דבורים גדולות, הפריחה: חודשים מארס עד מאי.
הגבעולים הצעירים טובים למאכל, ומיני קוציץ שונים גדלים לתפארת בגינות נוי רבות

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

אדם. קהילה. סביבה.

פעילות ענפה מתקיימת ברמת הנדיב סביב האדם וחיבורו לטבע ולסביבה.
הדבר בא לידי ביטוי, בין השאר, בגינון הטיפולי– המאפשר ריפוי ויצירתיות בגינה, בדאגה לנגישות באתר שתאפשר ביקור לכולם, בחינוך לקיימות של הדור הצעיר ואפילו של אירועים המתחשבים בסביבה ותורמים לרווחה ובריאות הקהל.

למידע נוסף >>

נגישות בשטח

מסלול נגיש ללקויי ראייה בגנים

הטיול בגני הזיכרון משלב הנאה ושימוש בכל החושים. אנו מציעים מסלול מומלץ, אך ניתן לבחור בכל שביל אחר, ובתנאי שלא תוותרו על גן הריחות, שתוכנן במיוחד עבור כבדי ראייה

למידע נוסף >>

לאכול כאן

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>