קוציץ סורי

הקוציץ הסורי הוא צמח מרשים: גובה עמוד התפרחת שלו עשוי להגיע עד 70 ס”מ, והוא בולט בשטח. צורות העלים וסידורם על הצמח היו השראה לסגנון האדריכלות הקורינתי ביוון העתיקה וברומי: כותרות העמודים עוטרו בצורות אלה.
הקוציץ הוא צמח עשבוני רב שנתי. הגבעול המעובה שלו טמון קרוב לפני האדמה, והוא נושא את הניצנים, אשר העלים שלו מתפתחים מהם בעונת החורף. העלים סדורים בשושנת (מרוכזים מסביב לבסיס הגבעול וצמודים אל פני הקרקע) גדולה ומרשימה, וכל עלה עשוי להגיע לאורך של 60 ס”מ! לעורק הראשי של העלה יש גוון אדמדם סגול, והשוליים המשוננים של העלה מסתיימים בקוצים חדים.
בראשית האביב גבעול יחיד מתרומם, נושא פרחים מסודרים כשיבולת. לתפרחת כולה, כמו גם לכל פרח בודד, מראה מרשים. הגביע גדול, ושפתו העליונה סגולה. צבע הכותרת לבן-קרם.
המאביקים: דבורים גדולות, הפריחה: חודשים מארס עד מאי.
הגבעולים הצעירים טובים למאכל, ומיני קוציץ שונים גדלים לתפארת בגינות נוי רבות

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גן טביעת הרגל

המונח טביעת כף הרגל האקולוגית קורם עור וגידים בחלק המערבי של מרכז המבקרים. תא גינון גדול בצורה של כף רגל מונח במרכז המתחם, העקב פונה לצפון, הבוהן וארבע אצבעות, כיחידה אחת – לדרום.

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

שביל ישראל

חלק מקטע מספר 15 בשביל ישראל, מהר חורשן לג’סר א-זרקא, עובר בשטח רמת הנדיב. השביל נכנס לתחומי רמת הנדיב ליד בית הספר אורט השומרון, עולה דרך בריכה, למעיין עין צור ובית מרחץ מהתקופה הרומית.

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>