ציפורני‑החתול המצויות

הצמח ציפורני החתול המצויות הוא חד-שנתי, וגובהו מגיע עד 40 ס”מ. פרחי הצמח מאוגדים בתפרחת (קרקפת), אבל רק חלק מהם פוריים ומניבים פירות.

במרכז הקרקפת פרחים קטנים, צינוריים, בצבע צהוב-כתום או כתום-חום. בהיקף הקרקפת פרחים גדולים יותר, לשוניים, בצבע צהוב-כתום.

גם לפירות המתפתחים על הקרקפת צורות שונות: פירות קטנים, דמויי תולעת, נוצרים במרכז הקרקפת, ורובם נופלים לקרקע בקרבת צמח האם. הפירות שצומחים כלפי ההיקף, הולכים וגדלים בהדרגה, ובשולי הקרקפת – הפירות הגדולים ביותר, דמויי סירה ובעלי זיזים ובליטות. פירות אלה מקנים לקרקפת מראה של כף רגל של חתול, ששלף את ציפורניו.

הפירות הקטנים שבמרכז התפרחת נופלים בקרבת צמח האם ונובטים שם. הפירות הגדולים יותר נשטפים באמצעות מי הגשם הזורמים על הקרקע. ואילו הפירות הגדולים ובעלי הזיזים, נתפסים בצמר ובפרווה של בעלי-חיים, וכך הם מופצים למרחקים.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

אדם. קהילה. סביבה.

פעילות ענפה מתקיימת ברמת הנדיב סביב האדם וחיבורו לטבע ולסביבה.
הדבר בא לידי ביטוי, בין השאר, בגינון הטיפולי, בחינוך לקיימות של הדור הצעירו אירועים המתחשבים בסביבה ותורמים לרווחה ובריאות הקהל.

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

שביל הנשרים

שביל הנשרים הינו המסלול הארוך והמאתגר מבין שלושת המסלולים בפארק ומתאים למשפחות מיטיבות לכת. השביל עובר דרך צמחייה עשירה. לאורך השביל יש נקודות תצפית נפלאות, מערה פרהיסטורית וכלוב אקלום לעופות דורסים.
אופי הטיול: מתאים למיטיבי לכת.
צבע סימון: ירוק.
אורך השביל: כארבעה קילומטרים.
משך הטיול: כשעתיים וחצי.
עונה מומלצת: אביב

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>