פעמונית קיפחת

השם פעמונית קיפחת ניתן לצמח עשבוני זה, משום פרחיו בעלי צורת הפעמון ומשום גובהו הרב (קיפח). הצמח יכול להיות חד-שנתי, דו-שנתי ולעתים גם רב-שנתי. הוא גדל לגובה של עד 120 ס”מ, ופרחיו הגדולים (עד 2 ס”מ) והסגולים צומחים על מחציתו העליונה של הגבעול בתפרחת לא צפופה, דמוית שיבולת. הפריחה היא בחודשים אפריל עד יוני.
ההאבקה של הצמח מעניינת: האבקנים מבשילים, נפתחים ומפזרים את אבקתם בעוד הפרח סגור. האבקה נושרת על השיער הדביק המכסה את עמוד העלי, כאשר הצלקות עדיין לא מוכנות לקלוט אבקה. אחרי שהפרח נפתח, החרקים מגיעים אל עמוד העלי ומפזרים את האבקה בין הפרטים השונים. עמוד העלי מבשיל רק אחרי פתיחת הפרח, ואם חרקים אינם מאביקים את הצלקות, הן מסתלסלות כך שהן נוגעות בעמוד העלי. כך מתבצעת האבקה עצמית עם האבקה שנותרה שם.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גן טביעת הרגל

המונח טביעת כף הרגל האקולוגית קורם עור וגידים בחלק המערבי של מרכז המבקרים. תא גינון גדול בצורה של כף רגל מונח במרכז המתחם, העקב פונה לצפון, הבוהן וארבע אצבעות, כיחידה אחת – לדרום.

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

גן האיריסים

בתוך גני הזיכרון ברמת הנדיב, בין גן הדקלים לבין גן הוורדים, שוכן גן מעט נסתר, אך מיוחד במינו: זהו גן האיריסים. קהל המבקרים מוזמן לבוא וליהנות מתצוגה פורחת של צמחים המתהדרים בפרחים גדולים בצבעים מרהיבים (אמצע פברואר- סוף מרץ).

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>