עכובית הגלגל

עכובית הגלגל הוא צמח רב-שנתי שחלקו העליון מתייבש לחלוטין ואילו השורש מצמיח מדי שנה צמח חדש. מדוע הוא נקרא כך? משום שכאשר הצמח מתייבש בקיץ נותר ממנו צמח קל שעליו הגדולים והדקים משמים כעין מפרשים. הצמח מתנתק בבסיסו, שם מתפתחת רקמת ניתוק – רקמה חלשה במיוחד – ומתחיל להתגלגל כגלגל ברוח. באופן כזה גם מופצים זרעיו לארוך דרכו, עד למרחקים גדולים מצמח ההורה. העלים, חלקם עולים כשושנת בבסיס הצמח וחלקם צומחים מן הגבעולים המסועפים, הם בעלי עורק ראשי שגונו אדום, והם קוצניים בשוליהם. הפרחים מצויים בקרקפת כמעט כדורית בראש כל גבעול. כל קרקפת כזו מורכבת מקרקפיות קטנות ובכל אחת עד 7 פרחים צינוריים קטנים. כל קרקפית עטופה בעלי מעטפת קוצניים. כל פרח צהוב בחלקו הפנימי וארגמני בצדו החיצוני. ההאבקה נעשית על ידי דבורים קטנות והפריחה בין החודשים מרץ עד מאי.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גינון בר קיימא

גינון בר-קיימא מוגדר כגינון המתחשב בצורכי הדור הנוכחי בלי לפגוע בצורכי הדורות הבאים. הוא כולל תכנון גן המתחשב ברכיבים הקיימים באתר

למידע נוסף >>

נגישות בשטח

מסלול נגיש לכיסאות גלגלים בגנים

שבילים רבים נמתחים בגני הזיכרון. אנו ממליצים על מסלול זה, אך אפשר לטייל במסלול שונה לבחירתכם. עם זאת, מומלץ להדפיס את המסלול המלא לפני היציאה לסיור, כדי להימנע מהיתקלות מתסכלת עם מדרגות בכמה מקומות בדרך.
לשירותכם, אפשר לשאול כיסא גלגלים בתחנת המידע.

למידע נוסף >>

לאכול כאן

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>