סתוונית היורה

סתוונית היורה העדינה והמוכרת – כשמה כן היא: פורחת בסוף הסתיו, עם ראשית הגשמים (גשמי היורה). באביב, עם תום הפריחה, הפקעת של הגיאופיט הזה, אשר נוצרה בחורף, נותרת באדמה, ובצדה הניצן. לקראת גשמי השנה הבאה יתעורר הניצן לחיים, וממנו יתפתח הצמח החדש: שורשים, תפרחת ועלים. במשך החורף פקעת חדשה מתפתחת מן הניצן, והפקעת הישנה הולכת ומצטמקת. כאמור, הפרחים מופיעים ראשונים לאחר הגשם הראשון. העלים בוקעים תוך כדי פריחה. צבעי הפרחים הם בגווני ורוד שונים – מוורוד עז ועד ורוד חיוור, כמעט לבן. פרטי הפרחים שונים מעט זה מזה: אורך העלים של העטיף, רוחבם, צורתם והגוון שלהם שונים אצל הפרטים השונים, והם משתנים במהלך הפריחה. האבקה: המאביקים הם זבובי רחף ודבורי דבש.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

אדם. קהילה. סביבה.

פעילות ענפה מתקיימת ברמת הנדיב סביב האדם וחיבורו לטבע ולסביבה.
הדבר בא לידי ביטוי, בין השאר, בגינון הטיפולי– המאפשר ריפוי ויצירתיות בגינה, בדאגה לנגישות באתר שתאפשר ביקור לכולם, בחינוך לקיימות של הדור הצעיר ואפילו של אירועים המתחשבים בסביבה ותורמים לרווחה ובריאות הקהל.

למידע נוסף >>

נגישות בשטח

קבוצות עם צרכים מיוחדים

בליווי מדריך של רמת הנדיב, תוכלו לחוות ביקור המותאם במיוחד עבורכם הכולל סיור או סדנה בגני הזיכרון, במרכז המבקרים או במתחם הגינה המאפשרת.

למידע נוסף >>

לאכול כאן

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>