סחלב השקיק

סחלב השקיק הוא אחד ממיני הסוג סחלב – גיאופיטים (צמחי בצל ופקעת) שפרחיהם מקובצים על עמוד הפריחה, מרהיבים ובולטים ביופיים. ברוב המקרים, סחלב השקיק צומח בקבוצות, במקומות מוארים, ועמודי הפריחה שלו יכולים להגיע לגובה 40 ס”מ ואף יותר. כמו לכל הסחלבים, גם לצמח זה פקעת חד-שנתית. פקעת של השנה הקודמת מתרוקנת במהלך העונה ופקעת חדשה מתמלאת לקראת עונת הצמיחה הבאה. לפרחים צבע ורוד-סגול, והם נישאים בקבוצה גדולה, עד 25 פרחים על עמוד התפרחת. לשפית (החלק התחתון והבולט של הפרח) צורת מניפה רחבה, והיא משמשת “משטח נחיתה” לדבורים המאביקות את הסחלב. בבסיס השפית מעין כיס דמוי שקיק תלוי כלפי מטה, והוא שהקנה לצמח את שמו – סחלב השקיק. השקיק אינו מכיל צוף, והאבקת הצמח מבוססת, ככל הנראה, על מנגנון רמייה. סחלב השקיק, כמו שאר מיני הסחלבים, הוא פרח מוגן ואסור לקטוף אותו!

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

אדם. קהילה. סביבה.

פעילות ענפה מתקיימת ברמת הנדיב סביב האדם וחיבורו לטבע ולסביבה.
הדבר בא לידי ביטוי, בין השאר, בגינון הטיפולי– המאפשר ריפוי ויצירתיות בגינה, בדאגה לנגישות באתר שתאפשר ביקור לכולם, בחינוך לקיימות של הדור הצעיר ואפילו של אירועים המתחשבים בסביבה ותורמים לרווחה ובריאות הקהל.

למידע נוסף >>

נגישות בשטח

מסלול נגיש ללקויי ראייה בגנים

הטיול בגני הזיכרון משלב הנאה ושימוש בכל החושים. אנו מציעים מסלול מומלץ, אך ניתן לבחור בכל שביל אחר, ובתנאי שלא תוותרו על גן הריחות, שתוכנן במיוחד עבור כבדי ראייה

למידע נוסף >>

לאכול כאן

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>