סחלב השקיק

סחלב השקיק הוא אחד ממיני הסוג סחלב – גיאופיטים (צמחי בצל ופקעת) שפרחיהם מקובצים על עמוד הפריחה, מרהיבים ובולטים ביופיים. ברוב המקרים, סחלב השקיק צומח בקבוצות, במקומות מוארים, ועמודי הפריחה שלו יכולים להגיע לגובה 40 ס”מ ואף יותר. כמו לכל הסחלבים, גם לצמח זה פקעת חד-שנתית. פקעת של השנה הקודמת מתרוקנת במהלך העונה ופקעת חדשה מתמלאת לקראת עונת הצמיחה הבאה. לפרחים צבע ורוד-סגול, והם נישאים בקבוצה גדולה, עד 25 פרחים על עמוד התפרחת. לשפית (החלק התחתון והבולט של הפרח) צורת מניפה רחבה, והיא משמשת “משטח נחיתה” לדבורים המאביקות את הסחלב. בבסיס השפית מעין כיס דמוי שקיק תלוי כלפי מטה, והוא שהקנה לצמח את שמו – סחלב השקיק. השקיק אינו מכיל צוף, והאבקת הצמח מבוססת, ככל הנראה, על מנגנון רמייה. סחלב השקיק, כמו שאר מיני הסחלבים, הוא פרח מוגן ואסור לקטוף אותו!

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

הקמת השותפות לקיימות אזורית

בשנת 2015 ייסדה רמת הנדיב את “השותפות לקיימות אזורית” במטרה לשלב כוחות למען שיפור איכות החיים באזור. חמש רשויות שכנות, חברו אל רמת הנדיב כדי להתמודד יחד עם אתגרי השמירה על מרקמו הייחודי של המרחב הסובב את בקעת הנדיב ואת נחל תנינים.

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

שביל המעיין

המסלול המסומן בכחול הוא שביל המעיין, המזמן למטייל מסע בזמן לאתרי חקלאות מקומית בת 2000 שנה, מעיין חבוי ובאר משאלות. השביל עובר בבית חורי, משק חקלאי מהתקופה העותומאנית. ממשיך אל ארמון הרודיאני, עד עין צור, מעיין וניקבה.
אופי השביל: מתאים למשפחות.
צבע סימון: כחול.
אורך השביל: כשני קילומטרים וחצי.
משך הטיול: כשעה וחצי.
עונה מומלצת: כל השנה.

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>