סבכי שחור‑ראש

סבכי שחור-ראש הוא עוף קטן. אורך גופו כ- 15 ס”מ.

נוצותיו בגוונים של אפור. ראשו של הזכר שחור, ואילו ראשה של הנקבה בצבע חום-אפור.

ציפורים מהסוג סבכי נוהגות להסתתר בין צמחים סבוכים, ומכאן שמן. הסבכי שחור-הראש הוא עוף יציב בארץ, כלומר – הוא נמצא אצלנו כל השנה ואף מגדל כאן את צאצאיו.

מזונו: חרקים קטנים וזחלים של פרוקי רגליים שונים.

סבכים שחורי-ראש מקננים בחודשים אפריל עד יוני, ובתקופה זאת הם מספיקים לגדל שני מחזורים של צאצאים. בני הזוג בונים את הקן על עצים קטנים ועל שיחים סבוכים. הנקבה מטילה בקן 4-5 ביצים צהבהבות מנוקדות בנקודות חומות, ובני הזוג מתחלקים בנטל הדגירה על הביצים והטיפול בצאצאים.

סבכי שחור-ראש הוא הציפור הנפוצה ביותר ברמת הנדיב יחד עם מין נוסף של סבכי – סבכי השיחים. מחקר ברמת הנדיב הראה שפעולות דילול הצמחייה באזורי השיחים והחורשות גרמו לירידה מסוימת בגודל אוכלוסיית הסבכים באזור.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גינון טיפולי ברמת הנדיב

במחקרים רבים מוצג הקשר בין סביבה ירוקה, טבע או גנים פורחים ובין תחושות של רוגע ושלווה, הנאה וחיוניות. חובבי גינון מעידים על יתרונות העבודה בגינה ועל התועלת שהם מפיקים מכך...

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

גן הריחות

גן זה, הצעיר בגנים (הוקם ב-1985), תוכנן במיוחד למען כבדי הראייה. הגברת דורותי דה רוטשילד חיפשה דרך לאפשר גם למי שאינם רואים ליהנות מהפריחה ויזמה הקמת גן המזמין את כל החושים להשתתף בחוויה שבגנים.

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>