נמייה מצויה

הנמייה המצויה היא טורף נמוך, בעל גוף גלילי ומוארך ורגליים קצרות. משקלה מגיע עד 3 ק”ג. פרוותה חומה-אפורה וזיפית, ובחורף היא סמיכה וצמרית יותר, ומגינה היטב מפני הקור.

חושיה של הנמייה מחודדים, ובמיוחד – חוש הריח. בלוטות באזור פי-הטבעת מפרישות חומרי ריח, והן מורחות אותם על עצמים שונים בסביבה, כדי לסמן את תחום המחייה שלהן. לכל נמייה יש ריח אופייני, ועל-פיו הנמיות מזהות זו את זו.

הנמיות פעילות יום. הן חיות במאורות ובנקיקי סלעים, במשפחה מורחבת: זכר אחד, נקבות אחדות וגורים.

הנמייה נפוצה מאוד בקרבת יישובים, שם היא מוצאת בקלות את מזונה: עופות, זוחלים, מכרסמים, דו-חיים, חרקים וחלזונות, ולפעמים גם מזון צמחי – פירות וירקות שונים.

הנמיות זריזות ותוקפניות מאוד, חסינות לארס של נחשי צפע ומסוגלות לטרוף נחשים אלה. בהיותן משמידות נחשים, חולדות ועכברים, הן עשויות להביא תועלת לאדם, אך הן יכולות גם לפרוץ ללול תרנגולות ולגרום נזק רב.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גן טביעת הרגל

המונח טביעת כף הרגל האקולוגית קורם עור וגידים בחלק המערבי של מרכז המבקרים. תא גינון גדול בצורה של כף רגל מונח במרכז המתחם, העקב פונה לצפון, הבוהן וארבע אצבעות, כיחידה אחת – לדרום.

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

גן הריחות

גן זה, הצעיר בגנים (הוקם ב-1985), תוכנן במיוחד למען כבדי הראייה. הגברת דורותי דה רוטשילד חיפשה דרך לאפשר גם למי שאינם רואים ליהנות מהפריחה ויזמה הקמת גן המזמין את כל החושים להשתתף בחוויה שבגנים.

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>