נמייה מצויה

הנמייה המצויה היא טורף נמוך, בעל גוף גלילי ומוארך ורגליים קצרות. משקלה מגיע עד 3 ק”ג. פרוותה חומה-אפורה וזיפית, ובחורף היא סמיכה וצמרית יותר, ומגינה היטב מפני הקור.

חושיה של הנמייה מחודדים, ובמיוחד – חוש הריח. בלוטות באזור פי-הטבעת מפרישות חומרי ריח, והן מורחות אותם על עצמים שונים בסביבה, כדי לסמן את תחום המחייה שלהן. לכל נמייה יש ריח אופייני, ועל-פיו הנמיות מזהות זו את זו.

הנמיות פעילות יום. הן חיות במאורות ובנקיקי סלעים, במשפחה מורחבת: זכר אחד, נקבות אחדות וגורים.

הנמייה נפוצה מאוד בקרבת יישובים, שם היא מוצאת בקלות את מזונה: עופות, זוחלים, מכרסמים, דו-חיים, חרקים וחלזונות, ולפעמים גם מזון צמחי – פירות וירקות שונים.

הנמיות זריזות ותוקפניות מאוד, חסינות לארס של נחשי צפע ומסוגלות לטרוף נחשים אלה. בהיותן משמידות נחשים, חולדות ועכברים, הן עשויות להביא תועלת לאדם, אך הן יכולות גם לפרוץ ללול תרנגולות ולגרום נזק רב.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גינון בר קיימא

גינון בר-קיימא מוגדר כגינון המתחשב בצורכי הדור הנוכחי בלי לפגוע בצורכי הדורות הבאים. הוא כולל תכנון גן המתחשב ברכיבים הקיימים באתר

למידע נוסף >>

נגישות בשטח

מסלול נגיש לכיסאות גלגלים בגנים

שבילים רבים נמתחים בגני הזיכרון. אנו ממליצים על מסלול זה, אך אפשר לטייל במסלול שונה לבחירתכם. עם זאת, מומלץ להדפיס את המסלול המלא לפני היציאה לסיור, כדי להימנע מהיתקלות מתסכלת עם מדרגות בכמה מקומות בדרך.
לשירותכם, אפשר לשאול כיסא גלגלים בתחנת המידע.

למידע נוסף >>

לאכול כאן

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>