נורית אסיה

הפרחים הגדולים של נורית אסיה בולטים למרחוק בצבעם האדום הבוהק. כיום ניתן לראות שפע של פרחי נורית בחורף ובאביב, אך לפני שנים קשה היה למצוא שפע שכזה. בזכות הגדרתו כצמח מוגן האסור בקטיף, אנחנו נהנים מפריחתו כיום. אך אסור לשכוח, הוא עדיין מוגן! מתחת לפני הקרקע שני סוגי שורשים של הנורית: שורשי יניקה ארוכים ודקים ושורשי אגירה קצרים ועבים, השומרים בתוכם את החומרים המיועדים לנביטת הצמח בשנה הבאה. בחורף מתפתחת משורשים אלה שושנת עלים. העלים ירוקים וגזורים. באביב עולים ממנה גבעולי הפריחה השעירים הנושאים עליהם עלים נוספים. בראש כל גבעול קבוצות של עד 5 פרחים. אמנם חייו של כל פרח כזה נמשכים רק ימים אחדים, אך עונת הפריחה של הצמח כולו נמשכת זמן ממושך למדי – ממארס ועד מאי. הפרח הגדול מרשים מאוד בצבעו האדום ובמרקם המבריק שלו. במרכזו אבקנים כהים וצפופים. ישנן גם נוריות אסיה שצבע פרחיהן אדום-כתום, ויש אף נוריות כתומות, אך הן נדירות.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

אדם. קהילה. סביבה.

פעילות ענפה מתקיימת ברמת הנדיב סביב האדם וחיבורו לטבע ולסביבה.
הדבר בא לידי ביטוי, בין השאר, בגינון הטיפולי– המאפשר ריפוי ויצירתיות בגינה, בדאגה לנגישות באתר שתאפשר ביקור לכולם, בחינוך לקיימות של הדור הצעיר ואפילו של אירועים המתחשבים בסביבה ותורמים לרווחה ובריאות הקהל.

למידע נוסף >>

נגישות בשטח

קבוצות עם צרכים מיוחדים

בליווי מדריך של רמת הנדיב, תוכלו לחוות ביקור המותאם במיוחד עבורכם הכולל סיור או סדנה בגני הזיכרון, במרכז המבקרים או במתחם הגינה המאפשרת.

למידע נוסף >>

לאכול כאן

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>