נורית אסיה

הפרחים הגדולים של נורית אסיה בולטים למרחוק בצבעם האדום הבוהק. כיום ניתן לראות שפע של פרחי נורית בחורף ובאביב, אך לפני שנים קשה היה למצוא שפע שכזה. בזכות הגדרתו כצמח מוגן האסור בקטיף, אנחנו נהנים מפריחתו כיום. אך אסור לשכוח, הוא עדיין מוגן! מתחת לפני הקרקע שני סוגי שורשים של הנורית: שורשי יניקה ארוכים ודקים ושורשי אגירה קצרים ועבים, השומרים בתוכם את החומרים המיועדים לנביטת הצמח בשנה הבאה. בחורף מתפתחת משורשים אלה שושנת עלים. העלים ירוקים וגזורים. באביב עולים ממנה גבעולי הפריחה השעירים הנושאים עליהם עלים נוספים. בראש כל גבעול קבוצות של עד 5 פרחים. אמנם חייו של כל פרח כזה נמשכים רק ימים אחדים, אך עונת הפריחה של הצמח כולו נמשכת זמן ממושך למדי – ממארס ועד מאי. הפרח הגדול מרשים מאוד בצבעו האדום ובמרקם המבריק שלו. במרכזו אבקנים כהים וצפופים. ישנן גם נוריות אסיה שצבע פרחיהן אדום-כתום, ויש אף נוריות כתומות, אך הן נדירות.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גינון טיפולי ברמת הנדיב

במחקרים רבים מוצג הקשר בין סביבה ירוקה, טבע או גנים פורחים ובין תחושות של רוגע ושלווה, הנאה וחיוניות. חובבי גינון מעידים על יתרונות העבודה בגינה ועל התועלת שהם מפיקים מכך...

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

גן המפלים

בחלק המערבי של גני הזיכרון, סמוך למערת הקבר של הברון רוטשילד ורעייתו, נמצא גן המפלים. המבנה של הגן ומיקומו מעניקים לו אווירה קסומה ומיוחדת במינה.

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>