נדל ארסי

אורך גופו של הנדל הארסי יכול להגיע עד 17 ס”מ, ורוחב גופו כ- 1 ס”מ. גופו בנוי מ- 25 פרקים, ויש לו 21 זוגות רגליים.

את הביצים שהטילה הנקבה מצמידה אל גחונה, ונושאת אותם עד הבקיעה. מעת לעת היא מלקקת את הביצים ברוק, מנקה אותן ושומרת שלא יתייבשו. הצעירים בוקעים כעבור שבועיים-שלושה ונשארים בהשגחת האם עוד שבוע-שבועיים, לפני שהם מתפזרים בשטח.

הנדל ניזון מפרוקי רגליים שהוא מצליח לתפוס, ומתולעים. כאשר הוא חש בטרף מתקרב, הוא בוחן אותו באמצעות מחושיו ואז הוא תופס אותו ברגליו. זוג הרגליים הקדמי חלול ובעזרתו הוא מזריק לטרפו ארס.

אדם שננשך על-ידי נדל ארסי אינו בסכנת חיים, אך עלול לחוש כאבים עזים ומקום הנשיכה עלול להתנפח. ייתכן שירגיש בסחרחורת ובבחילה, וחום גופו עלול לעלות מעט. אך אם פצע הנשיכה אינו מזדהם, רוב התופעות הלא נעימות נעלמות כעבור יום-יומיים.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

הקמת השותפות לקיימות אזורית

בשנת 2015 ייסדה רמת הנדיב את “השותפות לקיימות אזורית” במטרה לשלב כוחות למען שיפור איכות החיים באזור. חמש רשויות שכנות, חברו אל רמת הנדיב כדי להתמודד יחד עם אתגרי השמירה על מרקמו הייחודי של המרחב הסובב את בקעת הנדיב ואת נחל תנינים.

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

שביל הנשרים

שביל הנשרים הינו המסלול הארוך והמאתגר מבין שלושת המסלולים בפארק ומתאים למשפחות מיטיבות לכת. השביל עובר דרך צמחייה עשירה. לאורך השביל יש נקודות תצפית נפלאות, מערה פרהיסטורית וכלוב אקלום לעופות דורסים.  
אופי הטיול: מתאים למיטיבי לכת.
צבע סימון: ירוק.
אורך השביל: כארבעה קילומטרים.
משך הטיול: כשעתיים וחצי.
עונה מומלצת: אביב

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>