מציץ סורי

צמח המצוקים המציץ הסורי גדל על מצוקים, על סלעים ועל קירות, וגם בסדקים שאין בהם כמעט אדמה. אפשר לראות אותו פורח גם בין אבני הכותל המערבי. הוא נובט בחללים ובסדקים קטנים, מחדיר את שורשים לתוך סדקים ובמשך הזמן מרחיב אותם. עם השנים שורשיו הנרקבים מותירים בסלע רקבובית, המאפשרת לו להצמיח שורשים חדשים ולהמשיך להתפתח.
השיח כולו משתלשל מקירות וממצוקים. עליו וענפיו מדיפים ריח נעים. בסיסו מעוצה, וממנו יוצאים ענפים רכים ויוצרים גוש שגודלו עד 50 סנטימטרים.
הצמח ירוק-עד, ולא רק זאת – הוא אף פורח רוב ימות השנה. גווני הפריחה יפים ועדינים – שילוב של לבן-צהבהב וסגול בגוונים עדינים. העלים צרים ומוארכים, מכוסי שערות וזיפים ומחוספסים. צבע העלים ירוק כהה, ובמבט מרחוק הם נראים כמעט שחורים.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גן טביעת הרגל

המונח טביעת כף הרגל האקולוגית קורם עור וגידים בחלק המערבי של מרכז המבקרים. תא גינון גדול בצורה של כף רגל מונח במרכז המתחם, העקב פונה לצפון, הבוהן וארבע אצבעות, כיחידה אחת – לדרום.

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

גן הדקלים

בגן הדקלים של רמת הנדיב נמצא אוסף של מכובד של מיני דקלים ודמויי דקלים. רובם המכריע הם צמחי תרבות, מתוכם רק התמר גדל בארץ.

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>