לוף מנומר

תפרחתו המיוחדת, הבולטת והקטיפתית של הלוף המנומר נראית למרחקים. היא מרשימה בזכות המתחל (עלה גדול העוטף את התפרחת), שצבע הרקע הירוק או הארגמני שלו מנומר (מכאן שמו) בכתמים ירוקים, חומים וארגמניים. השזרה (גבעול מעובה) המתנוססת במרכז המתחל מרשימה בצבע ארגמן קטיפתי. העלים של הלוף יוצאים מן הפקעת בצורת פגיון, הנפרש לעלה גדול ומרהיב.
מראהו של הצמח אמנם מרשים, אך ריחו אינו נעים! לריח זה יש תפקיד חשוב בהאבקה: הוא מושך חרקים מאביקים, בעיקר זבובים, אל ה”מלכודת” המיוחדת של הלוף. החרקים הנמשכים אל הריח, נכנסים אל “חדר”, שנמצא בתחתית התפרחת. שם פרחי הזכר ופרחי הנקבה, המחוברים (שזורים) לבסיס השזרה, “מחכים” למאביקים. זיפים מיוחדים גורמים לכליאת המאביקים בתוך ה”חדר”, עד שהם נובלים, והמאביקים חופשיים לצאת מ”הכלא” ולהתעופף אל הצמח הבא בתור, כדי להאביק אותו

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גן טביעת הרגל

המונח טביעת כף הרגל האקולוגית קורם עור וגידים בחלק המערבי של מרכז המבקרים. תא גינון גדול בצורה של כף רגל מונח במרכז המתחם, העקב פונה לצפון, הבוהן וארבע אצבעות, כיחידה אחת – לדרום.

למידע נוסף >>

נגישות בשטח

מסלול נגיש ללקויי ראייה בגנים

הטיול בגני הזיכרון משלב הנאה ושימוש בכל החושים. אנו מציעים מסלול מומלץ, אך ניתן לבחור בכל שביל אחר, ובתנאי שלא תוותרו על גן הריחות, שתוכנן במיוחד עבור כבדי ראייה

למידע נוסף >>

לאכול כאן

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>