לבנין הכרוב

לבנין הכרוב הוא פרפר ממשפחת הלבנינים. לרוב בני המשפחה כנפיים בצבע לבן, ומכאן שמם.

אמנם גם צבע הכנפיים של פרפר זה הוא לבן, אך לחלק הקדמי שלהן אזור אפור-כהה. הזכר והנקבה שונים במראה (התופעה נקראת דו-צורתיות מינית): לנקבה 2 כתמים שחורים על הכנפיים הקדמיות.

הנקבה מטילה את הביצים על צמחי כרוב, או על צמחים אחרים ממשפחת המצליבים, שהיא מזהה בעזרת הריח האופייני להם. הזחלים שבוקעים מן הביצים אוכלים את עלי הצמחים, ולכן הם נחשבים מזיקים בגינות הירק.

לקראת ההתגלמות, הזחלים מחפשים מבנה יציב – ענף של צמח מעוצה, סלע או אבן גדולה, וקושרים את עצמם למבנה בעזרת חגורה של קורים צפופים שהם טווים. לגולם יש בליטות דמויות קוצים, והן תורמות למראה המוסווה.

הפרפרים הבוגרים חיים רק ימים אחדים לאחר ההגחה מן הגלמים, ובזמן קצר זה הם ניזונים מצוף של פרחים, מוצאים בני זוג ומטילים את הביצים המופרות.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

אדם. קהילה. סביבה.

פעילות ענפה מתקיימת ברמת הנדיב סביב האדם וחיבורו לטבע ולסביבה.
הדבר בא לידי ביטוי, בין השאר, בגינון הטיפולי– המאפשר ריפוי ויצירתיות בגינה, בדאגה לנגישות באתר שתאפשר ביקור לכולם, בחינוך לקיימות של הדור הצעיר ואפילו של אירועים המתחשבים בסביבה ותורמים לרווחה ובריאות הקהל.

למידע נוסף >>

נגישות בשטח

מסלול נגיש ללקויי ראייה בגנים

הטיול בגני הזיכרון משלב הנאה ושימוש בכל החושים. אנו מציעים מסלול מומלץ, אך ניתן לבחור בכל שביל אחר, ובתנאי שלא תוותרו על גן הריחות, שתוכנן במיוחד עבור כבדי ראייה

למידע נוסף >>

לאכול כאן

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>