לבנין הכרוב

לבנין הכרוב הוא פרפר ממשפחת הלבנינים. לרוב בני המשפחה כנפיים בצבע לבן, ומכאן שמם.

אמנם גם צבע הכנפיים של פרפר זה הוא לבן, אך לחלק הקדמי שלהן אזור אפור-כהה. הזכר והנקבה שונים במראה (התופעה נקראת דו-צורתיות מינית): לנקבה 2 כתמים שחורים על הכנפיים הקדמיות.

הנקבה מטילה את הביצים על צמחי כרוב, או על צמחים אחרים ממשפחת המצליבים, שהיא מזהה בעזרת הריח האופייני להם. הזחלים שבוקעים מן הביצים אוכלים את עלי הצמחים, ולכן הם נחשבים מזיקים בגינות הירק.

לקראת ההתגלמות, הזחלים מחפשים מבנה יציב – ענף של צמח מעוצה, סלע או אבן גדולה, וקושרים את עצמם למבנה בעזרת חגורה של קורים צפופים שהם טווים. לגולם יש בליטות דמויות קוצים, והן תורמות למראה המוסווה.

הפרפרים הבוגרים חיים רק ימים אחדים לאחר ההגחה מן הגלמים, ובזמן קצר זה הם ניזונים מצוף של פרחים, מוצאים בני זוג ומטילים את הביצים המופרות.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

הקמת השותפות לקיימות אזורית

בשנת 2015 ייסדה רמת הנדיב את “השותפות לקיימות אזורית” במטרה לשלב כוחות למען שיפור איכות החיים באזור. חמש רשויות שכנות, חברו אל רמת הנדיב כדי להתמודד יחד עם אתגרי השמירה על מרקמו הייחודי של המרחב הסובב את בקעת הנדיב ואת נחל תנינים.

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

שביל הנשרים

שביל הנשרים הינו המסלול הארוך והמאתגר מבין שלושת המסלולים בפארק ומתאים למשפחות מיטיבות לכת. השביל עובר דרך צמחייה עשירה. לאורך השביל יש נקודות תצפית נפלאות, מערה פרהיסטורית וכלוב אקלום לעופות דורסים.  
אופי הטיול: מתאים למיטיבי לכת.
צבע סימון: ירוק.
אורך השביל: כארבעה קילומטרים.
משך הטיול: כשעתיים וחצי.
עונה מומלצת: אביב

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>