כתום‑כנף המצילתיים

כתום-כנף המצילתיים הוא פרפר עדין, אשר מוטת כנפיו כ-4 ס”מ. לזכר כנפיים לבנות ושוליהן צהובים, ואילו לנקבה כנפיים לבנות ושוליהן אפורים.

הנקבות מטילות את הביצים על הצמח מצלתיים או על צמחים ממשפחת המצליבים (איסטיס, תודרה, חטוטרן וכדומה). הזחלים שבוקעים מן הביצים ניזונים מהעלים של צמחים אלה, ולאחר שבועות אחדים הם מתגלמים.

הבוגרים אינם בוקעים מן הגלמים במשך כל עונת היובש ותחילת החורף. רק באמצע החורף הפרפרים הבוגרים מתחילים להגיח מן הגלמים, מוצאים בני-זוג, והנקבות מטילות את הביצים המופרות על הצמחים ממשפחת המצליבים.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גן טביעת הרגל

המונח טביעת כף הרגל האקולוגית קורם עור וגידים בחלק המערבי של מרכז המבקרים. תא גינון גדול בצורה של כף רגל מונח במרכז המתחם, העקב פונה לצפון, הבוהן וארבע אצבעות, כיחידה אחת – לדרום.

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

טיול בגנים

גני הזיכרון המרהיבים והמטופחים משתרעים על פני 70 דונם. במרכזם נמצאת מערת הקבר של הברון רוטשילד ושל אשתו עדה (אדלאייד), וסביבה שתולים גן הוורדים, גן האיריסים, גן הדקלים, גן הריחות וגן המפלים. לכל אחד מהגנים הללו יופי ייחודי המזמין את המבקר לחוויה של שלווה ופליאה.

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>