כדן קטן פרחים

לכדן קטן הפרחים יש הקוראים “פעמוני גשם”, כמו גם לעוד כמה צמחים, למשל, לזמזומית המצויה. ההבדל הבולט ביניהם הוא צבע הפרחים: של הכדן – כחול ואילו לזמזומית – לבן. ולא במקרה ניתן להם השם העממי הזה – שניהם פורחים זמן קצר אחרי הגשמים הראשונים של החורף. פרחי הכדן הכחולים אמנם נראים כפעמונים קטנים אך שמו של הצמח ניתן לו דווקא בגלל צורת הפרח הדומה גם לכד.
לכדן יש בצל קטן באדמה ובכל שנה נוצרים בגלדים החיצוניים שלו בצלצולי ריבוי. שורשים אופקיים של צמח האם מרחיקים את הבצלצולים הקטנים עד למרחק של 10 ס”מ. לעתים נוצר בתהליך כזה גוש צפוף המכיל עשרות פרטים. נוסף לכך מתרבה הכדן באמצעות זרעים הנטמנים באדמה ומפתחים בצל.
עלי הכדן צרים, ארוכים וצורתם כשל מרזב. התפרחת נישאת על גבעול חסר עלים ובה עד 15 פרחים כחולים, דמויי כדים קטנים.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

הקמת השותפות לקיימות אזורית

בשנת 2015 ייסדה רמת הנדיב את “השותפות לקיימות אזורית” במטרה לשלב כוחות למען שיפור איכות החיים באזור. חמש רשויות שכנות, חברו אל רמת הנדיב כדי להתמודד יחד עם אתגרי השמירה על מרקמו הייחודי של המרחב הסובב את בקעת הנדיב ואת נחל תנינים.

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

גן הוורדים

אם תצעדו בשביל הפונה לחלקו הצפון מזרחי של הגן, הצופה לכיוון זכרון יעקב, יקדם את פניכם גן וורדים פורח שופע ניחוחות וצבעים.
גן זה מעוצב בסגנון צרפתי: זנים שונים של וורדים, שתולים בצורה סימטרית,

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>