ירקון

הירקון הוא עוף קטן. אורך גופו כ- 15 ס”מ. הוא דומה לדרור, אך מקורו עבה יותר ובצבע חום-ורוד. נוצותיו של הזכר צהובות-ירקרקות, והן שהקנו לו את השם ירקון. לנקבה צבעים דהויים בהשוואה לזכר.

הירקון הוא עוף יציב בארץ, כלומר הוא נמצא אצלנו כל השנה ואף מגדל כאן את צאצאיו. בחורף מגיעים לאזורנו גם ירקונים חורפים, כלומר – כאלה שנודדים בקיץ אל ארצות צפוניות לנו.

מזונו: בעיקר זרעים וניצני עלים, אך אם הוא מצליח ללכוד חרקים, גם הם מצטרפים לתפריט.

הירקונים מעדיפים לשהות בחורשים, בחורשות נטועות, במטעים ובכרמים. בסתיו ובחורף הם מתלהקים ללהקות. באביב חלק מהם נודדים צפונה, ואילו היציבים בארצנו מתפזרים בשטח – כל זוג בטריטוריה משלו.

ברמת הנדיב אפשר לראות זוגות מקננים בעיקר באזורי החורשות הנטועות, ולרוב הם בונים את הקן על עצי ברוש גבוהים ומפותחים. מחקר ברמת הנדיב הראה שדילול הברושים בחורשות הנטועות גרם לירידה במספר הזוגות המקננים שם.

הנקבה מטילה בקן 5-4 ביצים תכולות בהירות, מנוקדות בנקודות סגולות. הדגירה נמשכת כשבועיים. במהלך עונת הקינון – האביב והקיץ – רוב הזוגות מספיקים להשלים 2 מחזורי קינון.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

אדם. קהילה. סביבה.

פעילות ענפה מתקיימת ברמת הנדיב סביב האדם וחיבורו לטבע ולסביבה.
הדבר בא לידי ביטוי, בין השאר, בגינון הטיפולי, בחינוך לקיימות של הדור הצעירו אירועים המתחשבים בסביבה ותורמים לרווחה ובריאות הקהל.

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

גן האיריסים

בתוך גני הזיכרון ברמת הנדיב, בין גן הדקלים לבין גן הוורדים, שוכן גן מעט נסתר, אך מיוחד במינו: זהו גן האיריסים. קהל המבקרים מוזמן לבוא וליהנות מתצוגה פורחת של צמחים המתהדרים בפרחים גדולים בצבעים מרהיבים (אמצע פברואר- סוף מרץ).

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>