יערון גדול

היערון הגדול הוא מכרסם קטן בעל זנב ארוך: אורך גופו כ11.5- ס”מ, אורך זנבו כ- 12 ס”מ. אין הבדלי גודל משמעותיים בין זכרים לנקבות.
כפי שאפשר לנחש משמו, היערון מחבב את היער ואת החורש, ובעיקר – חורשים של אלון מצוי. הוא אוכל זרעים, קליפות עצים וחרקים אך מעדיף את בלוטי האלון. כדי לאסוף בלוטים, הוא מטפס על עצי האלון. הוא נוהג לאכול על “שולחנות”. אלה הם משטחי אכילה, הנמצאים במקומות קבועים בטריטוריה שלו, שהוא מכין מקנים נטושים של ציפורים או בתוך כוכים בסלעים.
היערון פעיל בלילה, והוא קופץ ומטפס היטב. כושר הטיפוס המצוין שלו מאפשר לו לחיות גם באזורי סלעים חשופים, שאין בהם חורש. הוא חי, בדרך כלל, במחילות טבעיות, אך הוא מסוגל גם לחפור מחילות בעצמו.
נקבת היערון ממליטה 5-2 גורים עירומים ועיוורים בין סוף אוקטובר לאפריל, ובכל עונה 4-1 המלטות. בתוך שבוע היערון הצעיר מכפיל את גודלו, ובתוך חודש הוא כבר משוטט באופן עצמאי מחוץ לקן.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גן טביעת הרגל

המונח טביעת כף הרגל האקולוגית קורם עור וגידים בחלק המערבי של מרכז המבקרים. תא גינון גדול בצורה של כף רגל מונח במרכז המתחם, העקב פונה לצפון, הבוהן וארבע אצבעות, כיחידה אחת – לדרום.

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

שביל האחוזה

השביל עובר דרך אזור צפוף צמחייה טבעית ומגיע אל שרידיה של חורבת עקב, ווילה כפרית מהתקופה הביזנטית, הצופה אל הכרמל, לרכס הר אמיר, צפון השרון ולחוף הים התיכון. חפירות נרחבות נעשו במקום וחלקים משמעותיים מהמתחם המקורי שוחזרו.
אופי השביל: מתאים למשפחות.
צבע סימון: אדום.
אורך השביל: כ- 4 קילומטרים.
משך הטיול: כשעתיים.
עונות מומלצת: סתיו, חורף ואביב.

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>