יערון גדול

היערון הגדול הוא מכרסם קטן בעל זנב ארוך: אורך גופו כ11.5- ס”מ, אורך זנבו כ- 12 ס”מ. אין הבדלי גודל משמעותיים בין זכרים לנקבות.
כפי שאפשר לנחש משמו, היערון מחבב את היער ואת החורש, ובעיקר – חורשים של אלון מצוי. הוא אוכל זרעים, קליפות עצים וחרקים אך מעדיף את בלוטי האלון. כדי לאסוף בלוטים, הוא מטפס על עצי האלון. הוא נוהג לאכול על “שולחנות”. אלה הם משטחי אכילה, הנמצאים במקומות קבועים בטריטוריה שלו, שהוא מכין מקנים נטושים של ציפורים או בתוך כוכים בסלעים.
היערון פעיל בלילה, והוא קופץ ומטפס היטב. כושר הטיפוס המצוין שלו מאפשר לו לחיות גם באזורי סלעים חשופים, שאין בהם חורש. הוא חי, בדרך כלל, במחילות טבעיות, אך הוא מסוגל גם לחפור מחילות בעצמו.
נקבת היערון ממליטה 5-2 גורים עירומים ועיוורים בין סוף אוקטובר לאפריל, ובכל עונה 4-1 המלטות. בתוך שבוע היערון הצעיר מכפיל את גודלו, ובתוך חודש הוא כבר משוטט באופן עצמאי מחוץ לקן.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

אדם. קהילה. סביבה.

פעילות ענפה מתקיימת ברמת הנדיב סביב האדם וחיבורו לטבע ולסביבה.
הדבר בא לידי ביטוי, בין השאר, בגינון הטיפולי– המאפשר ריפוי ויצירתיות בגינה, בדאגה לנגישות באתר שתאפשר ביקור לכולם, בחינוך לקיימות של הדור הצעיר ואפילו של אירועים המתחשבים בסביבה ותורמים לרווחה ובריאות הקהל.

למידע נוסף >>

נגישות בשטח

מסלולים מונגשים
למידע נוסף >>

לאכול כאן

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>