חרחבינה מכחילה

צמח עשבוני רב-שנתי זה, בעל השם המוזר – חרחבינה מכחילה – מצמיח בחורף עלים רכים, ובקיץ – גבעולי פריחה הנושאים קוצים. תחילה צבע הגבעולים והעלים ירוק, אך בזמן הפריחה הם הולכים ומכחילים – ומכאן השם. ראשית הצמיחה, מיד לאחר הגשם הראשון, בשושנת עלים הצומחת סמוך לקרקע. גבעול נושא תפרחות מתפתח באביב, ובראשו עלים קוצניים ותפרחות פשוטות וקטנות, בצבע כחול-סגול. אז שושנת העלים נעלמת ורק עלים קטנים מתפתחים על הגבעולים. דווקא בחודשים מאי עד אוגוסט, לאחר הפריחה, הצמח בולט בשדות הבור: בשדות ההולכים ומצהיבים צמח החרחבינה עוטה צבע כחול-סגול – כל הענפים והתפרחות משנים את צבעם. בתקופה זאת אפשר לקטוף את הצמח כקישוט נאה לבית.

העלים הטריים-הירוקים של החרחבינה משמשים מזון לזחלים של הפרפר סס אדום מבריק.

לפטוטרות העלים הצעירים (ה”גבעול” המחבר את העלה לגבעול) יש טעם דומה לטעם הפטרוזיליה. לכן, יש המכינים מאכל טעים מן העלים של שושנת העלים: ממלאים באורז ובבשר טחון, מגלגלים ואופים בתנור.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

הקמת השותפות לקיימות אזורית

בשנת 2015 ייסדה רמת הנדיב את “השותפות לקיימות אזורית” במטרה לשלב כוחות למען שיפור איכות החיים באזור. חמש רשויות שכנות, חברו אל רמת הנדיב כדי להתמודד יחד עם אתגרי השמירה על מרקמו הייחודי של המרחב הסובב את בקעת הנדיב ואת נחל תנינים.

למידע נוסף >>

נגישות בשטח

קבוצות עם צרכים מיוחדים

בליווי מדריך של רמת הנדיב, תוכלו לחוות ביקור המותאם במיוחד עבורכם הכולל סיור או סדנה בגני הזיכרון, במרכז המבקרים או במתחם הגינה המאפשרת.

למידע נוסף >>

לאכול כאן

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>