חרוב מצוי

החרוב המצוי הוא עץ ירוק-עד, רחב נוף, וגובהו עשוי להגיע עד 12 מטרים! העץ שכיח ובאזורים מסוימים הוא אף מרכיב ראשי בחברת צומח, הקרויה: חברת החרוב ואלת המסטיק. זמן הפריחה יוצא דופן: שלא כמו שאר העצים בארץ, הפורחים באביב, שיאה של פריחת החרוב היא מסוף הקיץ עד תחילת הסתיו. העץ הוא דו-ביתי, כלומר – הפרחים על כל עץ הם או נקביים בלבד או זכריים בלבד. מדי פעם ניתן למצוא תפרחות זכריות ונקביות על אותו העץ. לפרחים הזכריים ריח חזק ובלתי נעים. העלים גדולים, נוקשים ומחולקים לעלעלים מעוגלים. הגזע עשוי להתעבות לעובי רב, ומערכת השורשים עמוקה ומסועפת. לאחר פגיעה בגזע, משריפה או מכריתה, הגדם מצמיח ענפים חדשים. הפרי המתוק מופיע בשווקים לקראת ט”ו בשבט. מן הפרי מפיקים דבש, ממתקים, קמח לעוגות, תחליף לקפה ותכשירי רפואה. העצה של הגזע ושל הגבעולים רכה, וניתן לגלף ממנה עיטורי עץ יפים. בעבר שימשו הקליפה והעלים בתעשיית עיבוד העורות.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גינון בר קיימא

גינון בר-קיימא מוגדר כגינון המתחשב בצורכי הדור הנוכחי בלי לפגוע בצורכי הדורות הבאים. הוא כולל תכנון גן המתחשב ברכיבים הקיימים באתר

למידע נוסף >>

נגישות בשטח

מסלול נגיש לכיסאות גלגלים בגנים

שבילים רבים נמתחים בגני הזיכרון. אנו ממליצים על מסלול זה, אך אפשר לטייל במסלול שונה לבחירתכם. עם זאת, מומלץ להדפיס את המסלול המלא לפני היציאה לסיור, כדי להימנע מהיתקלות מתסכלת עם מדרגות בכמה מקומות בדרך.
לשירותכם, אפשר לשאול כיסא גלגלים בתחנת המידע.

למידע נוסף >>

לאכול כאן

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>