חרוב מצוי

החרוב המצוי הוא עץ ירוק-עד, רחב נוף, וגובהו עשוי להגיע עד 12 מטרים! העץ שכיח ובאזורים מסוימים הוא אף מרכיב ראשי בחברת צומח, הקרויה: חברת החרוב ואלת המסטיק. זמן הפריחה יוצא דופן: שלא כמו שאר העצים בארץ, הפורחים באביב, שיאה של פריחת החרוב היא מסוף הקיץ עד תחילת הסתיו. העץ הוא דו-ביתי, כלומר – הפרחים על כל עץ הם או נקביים בלבד או זכריים בלבד. מדי פעם ניתן למצוא תפרחות זכריות ונקביות על אותו העץ. לפרחים הזכריים ריח חזק ובלתי נעים. העלים גדולים, נוקשים ומחולקים לעלעלים מעוגלים. הגזע עשוי להתעבות לעובי רב, ומערכת השורשים עמוקה ומסועפת. לאחר פגיעה בגזע, משריפה או מכריתה, הגדם מצמיח ענפים חדשים. הפרי המתוק מופיע בשווקים לקראת ט”ו בשבט. מן הפרי מפיקים דבש, ממתקים, קמח לעוגות, תחליף לקפה ותכשירי רפואה. העצה של הגזע ושל הגבעולים רכה, וניתן לגלף ממנה עיטורי עץ יפים. בעבר שימשו הקליפה והעלים בתעשיית עיבוד העורות.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

אדם. קהילה. סביבה.

פעילות ענפה מתקיימת ברמת הנדיב סביב האדם וחיבורו לטבע ולסביבה.
הדבר בא לידי ביטוי, בין השאר, בגינון הטיפולי, בחינוך לקיימות של הדור הצעירו אירועים המתחשבים בסביבה ותורמים לרווחה ובריאות הקהל.

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

שביל ישראל

חלק מקטע מספר 15 בשביל ישראל, מהר חורשן לג’סר א-זרקא, עובר בשטח רמת הנדיב. השביל נכנס לתחומי רמת הנדיב ליד בית הספר אורט השומרון, עולה דרך בריכה, למעיין עין צור ובית מרחץ מהתקופה הרומית.

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>