חלבלוב השמש

חלבלוב השמש – כמו בכל סוגי החלבלוב (20 מהם גדלים בארץ) – אם שוברים את הענפים או את העלים שלו, מיץ חלבי מר ורעיל נוטף מהם.
עוד מאפיין של מיני החלבלוב הוא צורת התפרחת המיוחדת שלו. היא מורכבת מפרח נקבי אחד (ובו עלי ושחלה), הנישא במרכז התפרחת וסביבו פרחים זכריים. לכל אחד מהם אבקן אחד בלבד. הפרחים קטנים מאוד. סביב התפרחת הירוקה יש עלים מאוחים (מחוברים זה לזה) וביניהם בלוטות גדולות.
במין חלבלוב השמש התפרחות מוקפות בעלים עגולים כמעט וצהבהבים, ואילו יתר עלי הצמח צורתם ככף שראשה עגול והם משוננים בשוליהם.
המיץ החלבי של החלבלוב – ומכאן שמו – משמש ברפואה העממית צמח רפואה לחיסול יבלות וצמח רעל.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

הקמת השותפות לקיימות אזורית

בשנת 2015 ייסדה רמת הנדיב את “השותפות לקיימות אזורית” במטרה לשלב כוחות למען שיפור איכות החיים באזור. חמש רשויות שכנות, חברו אל רמת הנדיב כדי להתמודד יחד עם אתגרי השמירה על מרקמו הייחודי של המרחב הסובב את בקעת הנדיב ואת נחל תנינים.

למידע נוסף >>

נגישות בשטח

מסלול נגיש לכיסאות גלגלים בגנים

שבילים רבים נמתחים בגני הזיכרון. אנו ממליצים על מסלול זה, אך אפשר לטייל במסלול שונה לבחירתכם. עם זאת, מומלץ להדפיס את המסלול המלא לפני היציאה לסיור, כדי להימנע מהיתקלות מתסכלת עם מדרגות בכמה מקומות בדרך.
לשירותכם, אפשר לשאול כיסא גלגלים בתחנת המידע.

למידע נוסף >>

לאכול כאן

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>