חלבלוב השמש

חלבלוב השמש – כמו בכל סוגי החלבלוב (20 מהם גדלים בארץ) – אם שוברים את הענפים או את העלים שלו, מיץ חלבי מר ורעיל נוטף מהם.
עוד מאפיין של מיני החלבלוב הוא צורת התפרחת המיוחדת שלו. היא מורכבת מפרח נקבי אחד (ובו עלי ושחלה), הנישא במרכז התפרחת וסביבו פרחים זכריים. לכל אחד מהם אבקן אחד בלבד. הפרחים קטנים מאוד. סביב התפרחת הירוקה יש עלים מאוחים (מחוברים זה לזה) וביניהם בלוטות גדולות.
במין חלבלוב השמש התפרחות מוקפות בעלים עגולים כמעט וצהבהבים, ואילו יתר עלי הצמח צורתם ככף שראשה עגול והם משוננים בשוליהם.
המיץ החלבי של החלבלוב – ומכאן שמו – משמש ברפואה העממית צמח רפואה לחיסול יבלות וצמח רעל.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גינון טיפולי ברמת הנדיב

במחקרים רבים מוצג הקשר בין סביבה ירוקה, טבע או גנים פורחים ובין תחושות של רוגע ושלווה, הנאה וחיוניות. חובבי גינון מעידים על יתרונות העבודה בגינה ועל התועלת שהם מפיקים מכך...

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

שביל המעיין

המסלול המסומן בכחול הוא שביל המעיין, המזמן למטייל מסע בזמן לאתרי חקלאות מקומית בת 2000 שנה, מעיין חבוי ובאר משאלות. השביל עובר בבית חורי, משק חקלאי מהתקופה העותומאנית. ממשיך אל ארמון הרודיאני, עד עין צור, מעיין וניקבה.
אופי השביל: מתאים למשפחות.
צבע סימון: כחול.
אורך השביל: כשני קילומטרים וחצי.
משך הטיול: כשעה וחצי.
עונה מומלצת: כל השנה.

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>