חותרן שכיח

חותרן שכיח הוא פשפש שחי במים עומדים. הוא שוחה במים באמצעות רגליו האחוריות, המתפקדות כמשוטי חתירה, ומכאן שמו.

אמנם פשפש זה חי בתוך המים, אך הוא נושם אוויר חופשי בעזרת “בלון צלילה”. מדי פעם הוא עולה אל פני-המים, לוכד בועת אוויר בחלל שמתחת לכנפיו וצולל שוב לתוך המים. רק כאשר מלאי החמצן בבועת האוויר מתמעט, הוא עולה שוב אל פני-המים, ולוכד בועת אוויר טרייה.

בעת השחייה בטנו מופנית כלפי מטה (בניגוד לשטגב – פשפש מים דומה לו, אשר שוחה על גבו). זוג רגליו הקדמיות של החותרן מורחבות מעט, בצורת כפיות, ומסייעות לו לשחות במים.

מזונו: אצות זעירות ורקב צמחי, שהוא מוצא לאחר שהוא מערבל ברגליו הקדמיות את הבוץ בקרקעית.

הנקבה מטילה ביצים ומדביקה אותן לצמחי מים. החותרנים הצעירים שבקעו מן הביצים הם עצמאיים, ומשלימים את כל מחזור חייהם בתוך המים.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גינון טיפולי ברמת הנדיב

במחקרים רבים מוצג הקשר בין סביבה ירוקה, טבע או גנים פורחים ובין תחושות של רוגע ושלווה, הנאה וחיוניות. חובבי גינון מעידים על יתרונות העבודה בגינה ועל התועלת שהם מפיקים מכך: עיסוק מרגיע ומהנה, מעורר חושים, מפעיל שרירים ומאפשר ביטוי יצירתי המניב פירות, תרתי משמע.

למידע נוסף >>

נגישות בשטח

מסלול נגיש לכיסאות גלגלים בגנים

שבילים רבים נמתחים בגני הזיכרון. אנו ממליצים על מסלול זה, אך אפשר לטייל במסלול שונה לבחירתכם. עם זאת, מומלץ להדפיס את המסלול המלא לפני היציאה לסיור, כדי להימנע מהיתקלות מתסכלת עם מדרגות בכמה מקומות בדרך.
לשירותכם, אפשר לשאול כיסא גלגלים בתחנת המידע.

למידע נוסף >>

לאכול כאן

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>