זנב סנונית נאה

זנב סנונית הוא פרפר הנמנה על משפחת הצבעוניים שמסדרת פרפרי היום. בסדרה זו קיימים 150,000 מינים.

גופו וכנפיו מכוסים קשקשים, בראשו יש מחושים ועיניים מורכבות. הוא מעופף בין צמחי פיגם, פיגמית או שומר, החביבים עליו. עליהם הוא נוחת ומטיל ביצה, לאחר מכן הוא מתעופף ונוחת שנית לשם הטלת ביצה נוספת וחוזר חלילה.

כעבור שבוע לכל היותר מגיח מהביצה זחל צעיר, שחור עם כתמים אדומים ולבנים. הזחל זולל כמויות גדולות של עלים, גדל במהירות ומפעם לפעם, כאשר עורו נעשה צר עליו, הוא משיל אותו. עם גידולו, משתנה צבעו לצהוב-ירקרק עם פסי רוחב שחורים ועליהם כתמים אדומים או כתומים. אלו הם צבעי אזהרה המסמנים כי בקדמת גופו יש בלוטה המדיפה ריח רע.

כאשר נשלם גידולו, מתגלם הזחל כשהוא צמוד לגבעול או לקיר סלע, ללא פקעת משי, כדרך פרפרי היום. הזחלים המתגלמים מפרישים רק מעט משי וטווים ממנו חגורה חזקה של קורים צפופים, שבעזרתה הם קושרים את עצמם לצמח שעליו הם מתגלמים. צבעי האזהרה של הזחל מרמזים על היותו רעיל ומרתיעים את אויביו.

כעבור כחודש מגיח הפרפר במלוא הדרו. זנב הסנונית נפוץ באביב ובקיץ בכל הארץ, באירופה ותפוצתו מגיעה עד ליפן.
בשוליים האחוריים של הפרפר יש שני “זנבות”, כמו בקצה זנבה של הציפור סנונית, והם שהקנו לו את שמו.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גינון בר קיימא

גינון בר-קיימא מוגדר כגינון המתחשב בצורכי הדור הנוכחי בלי לפגוע בצורכי הדורות הבאים. הוא כולל תכנון גן המתחשב ברכיבים הקיימים באתר

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

אמפיתאטרון

בלב הגנים נמצא מתחם בצורת אמפיתיאטרון. במרכזו במה וסביבה מדרגות דשא לישיבת הקהל. האזור תוכנן במקור כגן פרחים עונתיים מוקף ספסלי ישיבה, אך הוסב לאמפיתאטרון עוד בטרם פתיחת הגנים, והיום משמש

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>