זלזלת הקנוקנות

הצמח המטפס זלזלת הקנוקנות פורח במשך החורף בפריחה מרשימה וצפופה. זהו צמח רב-שנתי. הפרחים הלבנים והגדולים שלו כמעט מכסים את העץ או את הסלע שהוא מטפס עליו. הצמח בולט עוד יותר בתקופת הפריחה שלו, כי היא מתרחשת ממש בחורף, בין דצמבר לפברואר, תקופה שרק מעט צמחים פורחים בה.
ואיך מטפס הצמח? פטוטרות העלים (ה”גבעולונים” המחברים את העלים לענף) ארוכים ומסתלסלים ונכרכים סביב העצם הקרוב (ענף, בליטה באבן וכדומה). העלעלים, דמויי לב ומשוננים מאוד, נושרים בקיץ, והפטוטרות, שנעשו קשות ומעוצות, נשארות ומקבעות את גבעולי הצמח על העצם שהוא מטפס עליו.
בחיקן של הפטוטרות המעוצות מן השנה שעברה מתפתחים ענפים קצרים או ארוכים. ענפים אלה נושאים עד 3 זוגות עלים ועוד פרח אחד גדול בצבע לבן-קרם, שעיר בצד החיצוני של 4 עלי העטיף שלו.
בעונת הפריחה קל להבחין בזלזלת מרחוק, כי פרחיה בולטים בינות לסבך הענפים שלה ושל העץ שעליו היא מטפסת.
שימו לב לקנוקנות המפותלות של הזלזלת, המאפשרים לצמח להיאחז ולטפס על צמחים אחרים.
כשהזלזלת פורחת, היא מתכסה בשפע של פרחים גדולים ולבנים.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

הקמת השותפות לקיימות אזורית

בשנת 2015 ייסדה רמת הנדיב את “השותפות לקיימות אזורית” במטרה לשלב כוחות למען שיפור איכות החיים באזור. חמש רשויות שכנות, חברו אל רמת הנדיב כדי להתמודד יחד עם אתגרי השמירה על מרקמו הייחודי של המרחב הסובב את בקעת הנדיב ואת נחל תנינים.

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

שביל הנשרים

שביל הנשרים הינו המסלול הארוך והמאתגר מבין שלושת המסלולים בפארק ומתאים למשפחות מיטיבות לכת. השביל עובר דרך צמחייה עשירה. לאורך השביל יש נקודות תצפית נפלאות, מערה פרהיסטורית וכלוב אקלום לעופות דורסים.
אופי הטיול: מתאים למיטיבי לכת.
צבע סימון: ירוק.
אורך השביל: כארבעה קילומטרים.
משך הטיול: כשעתיים וחצי.
עונה מומלצת: אביב

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>