זלזלת הקנוקנות

הצמח המטפס זלזלת הקנוקנות פורח במשך החורף בפריחה מרשימה וצפופה. זהו צמח רב-שנתי. הפרחים הלבנים והגדולים שלו כמעט מכסים את העץ או את הסלע שהוא מטפס עליו. הצמח בולט עוד יותר בתקופת הפריחה שלו, כי היא מתרחשת ממש בחורף, בין דצמבר לפברואר, תקופה שרק מעט צמחים פורחים בה.
ואיך מטפס הצמח? פטוטרות העלים (ה”גבעולונים” המחברים את העלים לענף) ארוכים ומסתלסלים ונכרכים סביב העצם הקרוב (ענף, בליטה באבן וכדומה). העלעלים, דמויי לב ומשוננים מאוד, נושרים בקיץ, והפטוטרות, שנעשו קשות ומעוצות, נשארות ומקבעות את גבעולי הצמח על העצם שהוא מטפס עליו.
בחיקן של הפטוטרות המעוצות מן השנה שעברה מתפתחים ענפים קצרים או ארוכים. ענפים אלה נושאים עד 3 זוגות עלים ועוד פרח אחד גדול בצבע לבן-קרם, שעיר בצד החיצוני של 4 עלי העטיף שלו.
בעונת הפריחה קל להבחין בזלזלת מרחוק, כי פרחיה בולטים בינות לסבך הענפים שלה ושל העץ שעליו היא מטפסת.
שימו לב לקנוקנות המפותלות של הזלזלת, המאפשרים לצמח להיאחז ולטפס על צמחים אחרים.
כשהזלזלת פורחת, היא מתכסה בשפע של פרחים גדולים ולבנים.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גן טביעת הרגל

המונח טביעת כף הרגל האקולוגית קורם עור וגידים בחלק המערבי של מרכז המבקרים. תא גינון גדול בצורה של כף רגל מונח במרכז המתחם, העקב פונה לצפון, הבוהן וארבע אצבעות, כיחידה אחת – לדרום.

למידע נוסף >>

נגישות בשטח

כיסא גלגלים מותאם לטיול בפארק הטבע

הצעה לטיול נגיש עם כיסא גלגלים מיוחד המותאם לנסיעה בשטח פארק הטבע

למידע נוסף >>

לאכול כאן

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>