דובון הקורים

דובון הקורים הוא פרפר מהנפוצים ביותר בארץ, ואם כי יש סיכוי גדול לראות את הזחלים השעירים שלו, המפגש עם הפרפר הבוגר הוא נדיר.

שמו של הפרפר ניתן לו על שום השערות הצפופות של הזחלים, המזכירות את ציצות השערות בפרוות הדוב (דובון), ועל שום הקורים, שהזחלים מפרישים בשלב הראשון של חייהם וחיים בתוכם.

עשרות זחלים חיים יחדיו בתוך מטווה הקורים, ניזונים מן הצמחים שהמטווה פרוש עליהם, ומוגנים מטורפים או מסכנת התייבשות.

לאחר שהזחלים מתבגרים מעט, הם עוזבים את המטווה ומתפזרים בשטח. שם הם ממשיכים לאכול ולגדול, עד לשלב ההתגלמות. אז הם מתחפרים בקרקע ומתגלמים שם. שלב הגולם נמשך מחודשים אחדים ועד למעלה משנה – בהתאם לתנאי הסביבה.

לפרפרים הבוגרים גוונים חומים. לזכרים כנפיים וכושר תעופה, והם מתעופפים בשטח ומאתרים את הנקבות. כנפי הנקבות מנוונות, ולכן הן אינן יכולות לעוף או להתרחק ממקום הבקיעה מן הגולם.

לאחר שהזכרים מפרים את הנקבות, הן מטילות את הביצים על הצמחים בקרבת מקום. זמן קצר אחר-כך הפרפרים הבוגרים מתים.

חשוב לדעת: השערות של הזחלים עלולות לגרום לדלקת או לגרד בעור, ולכן כדאי להימנע מלגעת בהם!
שימו לב לשערות הרבות של הזחל, שמתוכן מציצות קבוצות של שערות ארוכות וכהות יותר.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גינון טיפולי ברמת הנדיב

במחקרים רבים מוצג הקשר בין סביבה ירוקה, טבע או גנים פורחים ובין תחושות של רוגע ושלווה, הנאה וחיוניות. חובבי גינון מעידים על יתרונות העבודה בגינה ועל התועלת שהם מפיקים מכך...

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

שביל המעיין

המסלול המסומן בכחול הוא שביל המעיין, המזמן למטייל מסע בזמן לאתרי חקלאות מקומית בת 2000 שנה, מעיין חבוי ובאר משאלות. השביל עובר בבית חורי, משק חקלאי מהתקופה העותומאנית. ממשיך אל ארמון הרודיאני, עד עין צור, מעיין וניקבה.
אופי השביל: מתאים למשפחות.
צבע סימון: כחול.
אורך השביל: כשני קילומטרים וחצי.
משך הטיול: כשעה וחצי.
עונה מומלצת: כל השנה.

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>