דובון הקורים

דובון הקורים הוא פרפר מהנפוצים ביותר בארץ, ואם כי יש סיכוי גדול לראות את הזחלים השעירים שלו, המפגש עם הפרפר הבוגר הוא נדיר.

שמו של הפרפר ניתן לו על שום השערות הצפופות של הזחלים, המזכירות את ציצות השערות בפרוות הדוב (דובון), ועל שום הקורים, שהזחלים מפרישים בשלב הראשון של חייהם וחיים בתוכם.

עשרות זחלים חיים יחדיו בתוך מטווה הקורים, ניזונים מן הצמחים שהמטווה פרוש עליהם, ומוגנים מטורפים או מסכנת התייבשות.

לאחר שהזחלים מתבגרים מעט, הם עוזבים את המטווה ומתפזרים בשטח. שם הם ממשיכים לאכול ולגדול, עד לשלב ההתגלמות. אז הם מתחפרים בקרקע ומתגלמים שם. שלב הגולם נמשך מחודשים אחדים ועד למעלה משנה – בהתאם לתנאי הסביבה.

לפרפרים הבוגרים גוונים חומים. לזכרים כנפיים וכושר תעופה, והם מתעופפים בשטח ומאתרים את הנקבות. כנפי הנקבות מנוונות, ולכן הן אינן יכולות לעוף או להתרחק ממקום הבקיעה מן הגולם.

לאחר שהזכרים מפרים את הנקבות, הן מטילות את הביצים על הצמחים בקרבת מקום. זמן קצר אחר-כך הפרפרים הבוגרים מתים.

חשוב לדעת: השערות של הזחלים עלולות לגרום לדלקת או לגרד בעור, ולכן כדאי להימנע מלגעת בהם!
שימו לב לשערות הרבות של הזחל, שמתוכן מציצות קבוצות של שערות ארוכות וכהות יותר.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

הקמת השותפות לקיימות אזורית

בשנת 2015 ייסדה רמת הנדיב את “השותפות לקיימות אזורית” במטרה לשלב כוחות למען שיפור איכות החיים באזור. חמש רשויות שכנות, חברו אל רמת הנדיב כדי להתמודד יחד עם אתגרי השמירה על מרקמו הייחודי של המרחב הסובב את בקעת הנדיב ואת נחל תנינים.

למידע נוסף >>

נגישות בשטח

מסלול נגיש לכיסאות גלגלים בגנים

שבילים רבים נמתחים בגני הזיכרון. אנו ממליצים על מסלול זה, אך אפשר לטייל במסלול שונה לבחירתכם. עם זאת, מומלץ להדפיס את המסלול המלא לפני היציאה לסיור, כדי להימנע מהיתקלות מתסכלת עם מדרגות בכמה מקומות בדרך.
לשירותכם, אפשר לשאול כיסא גלגלים בתחנת המידע.

למידע נוסף >>

לאכול כאן

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>