דבורנית הדבורה

דבורנית הדבורה היא סחלב נדיר הגדל רק באזורנו – בישראל ובלבנון. כמו לשאר מיני הדבורנית, גם לצמח זה 2 פקעות שורש בעומק האדמה. מדי חורף הפקעות מתרוקנות, ולידן פקעות חדשות צומחות. עמוד התפרחת של הצמח נושא פרחים אחדים. לעלי העטיף החיצוניים של הפרח צבע ורוד-ארגמני ולשפית (החלק התחתון והבולט של הפרח) צבעי חום-ארגמן. סימן ההיכר הבולט של הצמח הוא שן מוארכת שבולטת בקצה השפית, כשהיא כפופה כלפי מטה. כמו במיני דבורנית אחרים, גם במין זה הפרחים מפרישים פרומון – חומר בעל ריח דומה להורמון המין של הדבורים, אשר מושך דבורים זכרים. לדבורה-הזכר נדמה שהפרח הוא דבורה-נקבה אמתית, ולכן הוא נוחת עליו. עד שהוא מגלה את התרמית גושים של גרגרי אבקה נדבקים לגופו. כשהוא מתעופף אל הפרחים הבאים הוא מעביר את גרגרי האבקה, וכך הוא מאביק את הצמח. כל מיני הדבורניות, ובתוכם גם דבורנית הדבורה, הם צמחים מוגנים, ואסור לקטוף אותם!

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גן טביעת הרגל

המונח טביעת כף הרגל האקולוגית קורם עור וגידים בחלק המערבי של מרכז המבקרים. תא גינון גדול בצורה של כף רגל מונח במרכז המתחם, העקב פונה לצפון, הבוהן וארבע אצבעות, כיחידה אחת – לדרום.

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

גן האיריסים

בתוך גני הזיכרון ברמת הנדיב, בין גן הדקלים לבין גן הוורדים, שוכן גן מעט נסתר, אך מיוחד במינו: זהו גן האיריסים. קהל המבקרים מוזמן לבוא וליהנות מתצוגה פורחת של צמחים המתהדרים בפרחים גדולים בצבעים מרהיבים (אמצע פברואר- סוף מרץ).

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>