דבורנית הדבורה

דבורנית הדבורה היא סחלב נדיר הגדל רק באזורנו – בישראל ובלבנון. כמו לשאר מיני הדבורנית, גם לצמח זה 2 פקעות שורש בעומק האדמה. מדי חורף הפקעות מתרוקנות, ולידן פקעות חדשות צומחות. עמוד התפרחת של הצמח נושא פרחים אחדים. לעלי העטיף החיצוניים של הפרח צבע ורוד-ארגמני ולשפית (החלק התחתון והבולט של הפרח) צבעי חום-ארגמן. סימן ההיכר הבולט של הצמח הוא שן מוארכת שבולטת בקצה השפית, כשהיא כפופה כלפי מטה. כמו במיני דבורנית אחרים, גם במין זה הפרחים מפרישים פרומון – חומר בעל ריח דומה להורמון המין של הדבורים, אשר מושך דבורים זכרים. לדבורה-הזכר נדמה שהפרח הוא דבורה-נקבה אמתית, ולכן הוא נוחת עליו. עד שהוא מגלה את התרמית גושים של גרגרי אבקה נדבקים לגופו. כשהוא מתעופף אל הפרחים הבאים הוא מעביר את גרגרי האבקה, וכך הוא מאביק את הצמח. כל מיני הדבורניות, ובתוכם גם דבורנית הדבורה, הם צמחים מוגנים, ואסור לקטוף אותם!

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

אדם. קהילה. סביבה.

פעילות ענפה מתקיימת ברמת הנדיב סביב האדם וחיבורו לטבע ולסביבה.
הדבר בא לידי ביטוי, בין השאר, בגינון הטיפולי– המאפשר ריפוי ויצירתיות בגינה, בדאגה לנגישות באתר שתאפשר ביקור לכולם, בחינוך לקיימות של הדור הצעיר ואפילו של אירועים המתחשבים בסביבה ותורמים לרווחה ובריאות הקהל.

למידע נוסף >>

נגישות בשטח

כיסא גלגלים מותאם לטיול בפארק הטבע

הצעה לטיול נגיש עם כיסא גלגלים מיוחד המותאם לנסיעה בשטח פארק הטבע

למידע נוסף >>

לאכול כאן

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>