דבורנית דינסמור

למתבונן בפרח המרהיב של דבורנית דינסמור נדמה כאילו הוא מביט בדבורה מחוברת לגבעול, עד כדי כך רב דמיונו לדבורה. לכן לא פלא ששם הסוג הוא דבורנית. לדבורנית פקעת שורש ההולכת ומתרוקנת מדי שנה בעונת הצמיחה, ופקעת חדשה הולכת וגדלה לידה. שושנת עלים מוארכים ומבריקים צומחת בראשית החורף, וממרכזה עולה עמוד התפרחת, ועליו עד 25 פרחים. השפית, החלק התחתון והבולט של הפרח, מורכבת משלוש אונות – שתיים צדדיות, משולשות וקטיפתיות, והמרכזית צבעה חום ועליו שרטוטים ושערות קטיפתיות בדמות דבורה. ולא רק זאת. הפרח גם מפריש חומר מיוחד הפועל כמו הורמון המין של הדבורים, ולכן מובן מאליו שהמאביק של הדבורנית הוא הדבורה. הזכרים של הדבורים נמשכים אל הפרח תחילה באמצעות חוש הריח, לאחר מכן באמצעות הראייה ולבסוף במישוש. לדבורה-הזכר נדמה שזאת נקבת דבורה אמתית. הדרך הייחודית של האבקה זאת נקראת “הזדווגות מדומה”: הזכר נוחת על הפרח ועד שהוא מגלה את התרמית נדבקות האבקיות לראשו… בהגיעו אל הפרח הבא, הוא מאביק את הפרח החדש ונושא עמו מטען חדש, וכך הלאה. דבורנית דינסמור היא הדבורנית בעלת הדמיון הרב ביותר לדבורה מבין מיני הסוג דבורנית. זהו פרח יפה להפליא, והוא, כמובן, מוגן!

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

אדם. קהילה. סביבה.

פעילות ענפה מתקיימת ברמת הנדיב סביב האדם וחיבורו לטבע ולסביבה.
הדבר בא לידי ביטוי, בין השאר, בגינון הטיפולי, בחינוך לקיימות של הדור הצעירו אירועים המתחשבים בסביבה ותורמים לרווחה ובריאות הקהל.

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

שביל הנשרים

שביל הנשרים הינו המסלול הארוך והמאתגר מבין שלושת המסלולים בפארק ומתאים למשפחות מיטיבות לכת. השביל עובר דרך צמחייה עשירה. לאורך השביל יש נקודות תצפית נפלאות, מערה פרהיסטורית וכלוב אקלום לעופות דורסים.  
אופי הטיול: מתאים למיטיבי לכת.
צבע סימון: ירוק.
אורך השביל: כארבעה קילומטרים.
משך הטיול: כשעתיים וחצי.
עונה מומלצת: אביב

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>