אספרג החורש

אספרג החורש הוא צמח מטפס נוקשה וקוצני, המצוי בחורש הים תיכוני. באביב גבעולים מחודדים רכים, טעימים למאכל, עולים מן הקנה של השורש. הגבעול צומח במהירות, מתפתל בין ענפי העץ עד הצמרת ונאחז בענפים. בקצה כל גבעול – קשקשים, אשר ענפי משנה ירוקים מסתעפים מהם ונאחזים אף הם בענפי העץ.
אמנם גם על הגבעול הראשי וגם על ענפי המשנה יש עלים קשקשיים, אך הם נושרים כאשר הגבעול והענפים מתקשים. ענפים דמויי עלים, דקים וירוקים יוצאים מחיקם של ענפי המשנה ומסתיימים בחוד.
למרבה הפלא, החלק בצמח המבצע פוטוסינתזה, הוא דווקא הענפים!
בסתיו, בין ענפים דמויי עלים מחודדים אלה, פרחים לבנים וקטנים מתפתחים בחלק העליון של הענף. באביב פירות שחורים קטנים, מבשילים מהם, וציפורים נהנות מעסיסם.
הפרחים של האספרג קטנים ועדינים.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גינון טיפולי ברמת הנדיב

במחקרים רבים מוצג הקשר בין סביבה ירוקה, טבע או גנים פורחים ובין תחושות של רוגע ושלווה, הנאה וחיוניות. חובבי גינון מעידים על יתרונות העבודה בגינה ועל התועלת שהם מפיקים מכך...

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

מערת הקבר

שעריה של רמת הנדיב נפתחו לראשונה באביב 1954, ביום בו הובאו הברון אדמונד דה רוטשילד ורעייתו אדלאייד למנוחת עולמים במערת הקבר אשר בלב הגנים.

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>