אילנית מצויה

האילנית היא הקטנה ביותר בגודלה בקבוצת הדו-חיים בארץ-ישראל. היא דומה לצפרדע אך קטנה ועדינה יותר. היא מדלגת בין ענפי עצים ובין שיחים. שכיחה על צמחי תרבות המושקים במים, בצמחיית קנים בכינרת, בנחל הירדן ובמעיינות שבקרבתו. עורה חלק ואצבעות רגליה מסתיימות בכפתורי הצמדה, המפרישים חומר דביק שבעזרתו היא נצמדת לעלים. ראשה קטן ועיניה בולטות משני צדדיו. היא מסוגלת לשנות את צבעיה לאפור, לירוק בהיר ולירוק כהה. לזכר יש קפל עור מתחת לסנטר. בזמן החיזור כפל העור מתמלא באוויר ויוצר שלפוחית גדולה, המשמשת תיבת תהודה להגברת הקול ולקרקור. האילנית ניזונה מחרקים, פעילה בלילה, ובמשך היום משכנה קבוע במקומות סתר: היא נצמדת לעלים ולגבעולים מוצלים, על מנת לשמור על עורה מפני התייבשות. בעונת הרבייה הזכרים והנקבות נמשכים לשלוליות חורף לצורכי רבייה. הנקבה מטילה ביצים בגושים ריריים, בכל גוש עד 100 ביצים. את הביצים היא מדביקה לצמחים בשלולית. הראשנים ניזונים מחומר צמחי. תוחלת החיים של האילנית: עד 22 שנים.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גן טביעת הרגל

המונח טביעת כף הרגל האקולוגית קורם עור וגידים בחלק המערבי של מרכז המבקרים. תא גינון גדול בצורה של כף רגל מונח במרכז המתחם, העקב פונה לצפון, הבוהן וארבע אצבעות, כיחידה אחת – לדרום.

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

טיול בגנים

גני הזיכרון המרהיבים והמטופחים משתרעים על פני 70 דונם. במרכזם נמצאת מערת הקבר של הברון רוטשילד ושל אשתו עדה (אדלאייד), וסביבה שתולים גן הוורדים, גן האיריסים, גן הדקלים, גן הריחות וגן המפלים. לכל אחד מהגנים הללו יופי ייחודי המזמין את המבקר לחוויה של שלווה ופליאה.

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>