אחיאירוס מצוי

האחיאירוס המצוי הוא מין של אירוס, ויש המכנים אותו אירוס מצוי או אירוס אחר-הצוהריים. הכינוי האחרון ניתן לצמח זה מפני שהפרח נפתח בצוהריים, פורח עד הערב ונובל. למחרת, בשעות אחר הצוהריים יפרח פרח אחר על עמוד התפרחת.
זהו מין שכיח מאוד, ופרחיו קטנים בהשוואה למיני אירוס אחרים. בדרך כלל, מן הפקעת יוצאים שני עלים דמויי מרזב, ועמודי התפרחת עולים מהם. בכל עמוד תפרחת פרח אחד עד שישה פרחים, בצבעים שונים זה מזה: מסגול חזק ועד כחול-סגול בהיר. במרכז עלי הכותרת החיצוניים כתם לבן או צהבהב, ועל חלקו התחתון של הכתם נקודות סגולות.
מין זה הוא נפוץ, ולעתים אפשר לראות שדה פתוח גדול מכוסה בפריחה הסגולה. גם תקופת הפריחה היא ארוכה: מינואר בדרום ועד מאי בצפון הארץ.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גינון בר קיימא

גינון בר-קיימא מוגדר כגינון המתחשב בצורכי הדור הנוכחי בלי לפגוע בצורכי הדורות הבאים. הוא כולל תכנון גן המתחשב ברכיבים הקיימים באתר

למידע נוסף >>

נגישות בשטח

מסלול נגיש ללקויי ראייה בגנים

הטיול בגני הזיכרון משלב הנאה ושימוש בכל החושים. אנו מציעים מסלול מומלץ, אך ניתן לבחור בכל שביל אחר, ובתנאי שלא תוותרו על גן הריחות, שתוכנן במיוחד עבור כבדי ראייה

למידע נוסף >>

לאכול כאן

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>