אחיאירוס מצוי

האחיאירוס המצוי הוא מין של אירוס, ויש המכנים אותו אירוס מצוי או אירוס אחר-הצוהריים. הכינוי האחרון ניתן לצמח זה מפני שהפרח נפתח בצוהריים, פורח עד הערב ונובל. למחרת, בשעות אחר הצוהריים יפרח פרח אחר על עמוד התפרחת.
זהו מין שכיח מאוד, ופרחיו קטנים בהשוואה למיני אירוס אחרים. בדרך כלל, מן הפקעת יוצאים שני עלים דמויי מרזב, ועמודי התפרחת עולים מהם. בכל עמוד תפרחת פרח אחד עד שישה פרחים, בצבעים שונים זה מזה: מסגול חזק ועד כחול-סגול בהיר. במרכז עלי הכותרת החיצוניים כתם לבן או צהבהב, ועל חלקו התחתון של הכתם נקודות סגולות.
מין זה הוא נפוץ, ולעתים אפשר לראות שדה פתוח גדול מכוסה בפריחה הסגולה. גם תקופת הפריחה היא ארוכה: מינואר בדרום ועד מאי בצפון הארץ.

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

אדם. קהילה. סביבה.

פעילות ענפה מתקיימת ברמת הנדיב סביב האדם וחיבורו לטבע ולסביבה.
הדבר בא לידי ביטוי, בין השאר, בגינון הטיפולי, בחינוך לקיימות של הדור הצעירו אירועים המתחשבים בסביבה ותורמים לרווחה ובריאות הקהל.

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

אמפיתאטרון

בלב הגנים נמצא מתחם בצורת אמפיתיאטרון. במרכזו במה וסביבה מדרגות דשא לישיבת הקהל. האזור תוכנן במקור כגן פרחים עונתיים מוקף ספסלי ישיבה, אך הוסב לאמפיתאטרון עוד בטרם פתיחת הגנים, והיום משמש

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>