תיאוריה ומעשה בשיקום אקולוגי של נחלים

ב – 9/2/16, התקיים ברמת הנדיב יום עיון שהוקדש לנושא – תיאוריה ומעשה בשיקום אקולוגי של נחלים: ניסיון מהארץ ומהעולם.
יום עיוו זה התקיים כחלק משיתוף פעולה יחיד בסוגו במטרה לייצר תכנית מעשית לשיקום נחל תנינים. את המהלך מובילה רשות ניקוז כרמל בשיתוף רמת הנדיב ו’השותפות לקיימות אזורית’ וצוות ההיגוי לנושא כולל נציגים ממשרד החקלאות, קק”ל, החברה להגנת הטבע, רשות הטבע והגנים, חקלאים, מתכננים, אקולוגים, תושבים ועוד…
ביום העיון השתתפו שני מומחים בעלי שם עולמי, שהגיעו לארץ במיוחד: דר’ ג’יימס ארונסון מצרפת ופרופ’ ג’יימס בליקנאוט מדרום אפריקה. במהלך יום העיון התקיימו מגוון רחב של הרצאות בתחום שיקום אקולוגי של נחלים.
מצ”ב ההרצאות שהוצגו ביום העיון

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גן טביעת הרגל

המונח טביעת כף הרגל האקולוגית קורם עור וגידים בחלק המערבי של מרכז המבקרים. תא גינון גדול בצורה של כף רגל מונח במרכז המתחם, העקב פונה לצפון, הבוהן וארבע אצבעות, כיחידה אחת – לדרום.

למידע נוסף >>

נגישות בשטח

מסלול נגיש לכיסאות גלגלים בגנים

שבילים רבים נמתחים בגני הזיכרון. אנו ממליצים על מסלול זה, אך אפשר לטייל במסלול שונה לבחירתכם. עם זאת, מומלץ להדפיס את המסלול המלא לפני היציאה לסיור, כדי להימנע מהיתקלות מתסכלת עם מדרגות בכמה מקומות בדרך.
לשירותכם, אפשר לשאול כיסא גלגלים בתחנת המידע.

למידע נוסף >>

לאכול כאן

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>