פרפרים כביו אינדיקטורים

פרפרי היום משמשים ברמת הנדיב כביואינדיקטורים (סמנים ביולוגיים) לניטור השינויים המתרחשים כתוצאה מפעולות ממשק שננקטו בעבר וננקטות כיום במקום.
במחקר, אשר נערך ע”י ד”ר רחלי שוורץ צחור, הושם דגש על ניטור מפורט של מכלול הפרפרים והצמחים המשמשים פונדקאים לזחלי פרפרי היום וצמחי צוף המספקים בעת פריחתם מזון לפרפרים הבוגרים.
מחקרים רבים כבר הראו שפרפרי היום הם ביואינדיקטורים מוצלחים ולכן אפשר להניח שהשפעה חיובית של פעולות הממשק עליהם תבטא השפעה חיובית על כל המערכת האקולוגית.

כמו מרבית המחקרים הנערכים במקום, גם מחקר זה מהווה בסיס ללימוד והדרכה, בחנות המידע של רמת הנדיב, ניתן לרכוש אוגדן מצויר שמכיל טקסטים על  מרבית פרפרי רמת הנדיב.

איורים – טוביה קורץ
כתיבת תסריט תמונה – יוסי בן מיור וד”ר רחלי שוורץ צחור
כתיבת הטקסטים – ד”ר רחלי שוורץ צחור

מאת: ד”ר רחלי שוורץ- צחור

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גינון טיפולי ברמת הנדיב

במחקרים רבים מוצג הקשר בין סביבה ירוקה, טבע או גנים פורחים ובין תחושות של רוגע ושלווה, הנאה וחיוניות. חובבי גינון מעידים על יתרונות העבודה בגינה ועל התועלת שהם מפיקים מכך...

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

גן הוורדים

אם תצעדו בשביל הפונה לחלקו הצפון מזרחי של הגן, הצופה לכיוון זכרון יעקב, יקדם את פניכם גן וורדים פורח שופע ניחוחות וצבעים.
גן זה מעוצב בסגנון צרפתי: זנים שונים של וורדים, שתולים בצורה סימטרית,

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>