סקר מעברים פוטנציאליים לבעלי חיים לאורך הגדר המזרחית של רמת הנדיב

אדיב גל

שיטת העבודה: סיור רגלי לאורך הגדר המזרחית של רמת הנדיב התבצע בתאריך 26.7.11. כל נקודה בה היה קיים חשד למעבר יונקים סומנה על גבי ה- GPS. בכל נקודה נלקחו הפרמטרים הבאים: מהות הסימנים למיקום מעבר בנקודה, גובה המעבר ורוחבו, טווח מיקום מצלמת מעקב וסוג המעבר.

תוצאות: הסיור לאורך הגדר המזרחית של רמת הנדיב מלמד על עושר רב של מעברים פוטנציאליים ליונקים. סך הכל אותרו 119 מעברים. 61 שבילי הליכה מהווים למעלה מ- 50% מהסימנים להימצאותם של מעברים אפשריים ליונקים. שבילי הליכה ביחד עם כיפוף בגדר (25) מהווים למעלה מ- 21% מהסימנים. מרבית המעברים (כ- 56%) הינם מעברים יחסית נמוכים בגובה שבין 21 ס””מ ל- 40 ס””מ. כ- 25% מהמעברים הפוטנציאליים נמצאים בגובה שבין 41 ס””מ ל- 60 ס””מ. רב המעברים הפוטנציאלים ליונקים (כ- 62) ברמת הנדיב צרים מרוחב של 60 ס””מ. קיימים גם מעברים צרים יותר שרוחבם אינו על כ- 20 ס””מ (כ- 13%). בלמעלה מ- 57% מהעברים קיים עירוב של צמחייה הכולל צמחייה צפופה וצמחייה פתוחה ההופכים את המעבר הפוטנציאלי למעבר בו צמחייה מעורבת. בכ- 6% מהמעברים הצמחייה צפופה מאוד. בסקר המלצות למיקום מצלמות מעקב אחר בע””ח החוצים את הגדר. במהלך הסקר עלו ממצאים נוספים שאינם קשורים למעברים פוטנציאליים אך קשורים לממשק ולפעילות בפארק, כגון: סוג הגדר, רציפות הגדר, מיקום מכלאות בקר, נוכחות של שאריות גדרות תייל ועוד.”

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גינון טיפולי ברמת הנדיב

במחקרים רבים מוצג הקשר בין סביבה ירוקה, טבע או גנים פורחים ובין תחושות של רוגע ושלווה, הנאה וחיוניות. חובבי גינון מעידים על יתרונות העבודה בגינה ועל התועלת שהם מפיקים מכך...

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

גן הריחות

גן זה, הצעיר בגנים (הוקם ב-1985), תוכנן במיוחד למען כבדי הראייה. הגברת דורותי דה רוטשילד חיפשה דרך לאפשר גם למי שאינם רואים ליהנות מהפריחה ויזמה הקמת גן המזמין את כל החושים להשתתף בחוויה שבגנים.

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>