השפעת רעייה על מרוות איג

ברמת הנדיב גדלים שני מינים נדירים של מרווה – מרוה מנוצה ומרוות איג.
שני המינים חשופים לרעייה אך הוחלט לתת קדימות למחקר השפעת הרעייה על מרוות איג היות ומספר הפרטים ממין זה מועט, הצמחים גדלים בשטח מצומצם ביותר (כ – 200 מטרים רבועים) ויתכן וצפויים להכחדה מהירה כתוצאה ממשק רעיית הבקר ברמת הנדיב. המחקר נערך מזה שלוש שנים (1997-2000) וכולל השוואה בין צמחי מרווה הגדלים בחלקות חשופות לבקר לבין צמחי מרווה הגדלים בחלקות ביקורת מגודרות המוגנות מהבקר.
במסגרת המחקר נאספו נתוני גובה, פנולוגיה וצפיפות צמחים ונבטים והתוצאות (עדין לא פורסמו) מלמדות על השפעה מזיקה ביותר של הרעייה על מרוות איג. הפרות אוכלות את מרבית הצמחים עוד לפני הפריחה ומספר הנבטים בחלקות החשופות לרעייה מועט ביותר בהשוואה לחלקות הביקורת. ההמלצה הנובעת מהמחקר היא להגן על כל השטח בו גדלה מרוות איג מפני רעייה.

מאת : גידי נאמן, אבי פרבולוצקי ורחלי שוורץ – צחור

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

גינון בר קיימא

גינון בר-קיימא מוגדר כגינון המתחשב בצורכי הדור הנוכחי בלי לפגוע בצורכי הדורות הבאים. הוא כולל תכנון גן המתחשב ברכיבים הקיימים באתר

למידע נוסף >>

נגישות בשטח

מסלול נגיש ללקויי ראייה בגנים

הטיול בגני הזיכרון משלב הנאה ושימוש בכל החושים. אנו מציעים מסלול מומלץ, אך ניתן לבחור בכל שביל אחר, ובתנאי שלא תוותרו על גן הריחות, שתוכנן במיוחד עבור כבדי ראייה

למידע נוסף >>

לאכול כאן

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>