רמת הנדיב - פארק הנדיב
שעות פעילות רמת הנדיב

אירוע נוסף

בואו לראות כיצד נראה מרחב השותפוּת לקיימות אזורית בעיניהם של בני נוער מאזור השותפוּת. דרך עדשת המצלמה חקרו הנערות והנערים את הסביבה, והתוצאות בחלקן מעודדות ובחלקן מטרידות במהותן, אך כולן מרהיבות באיכותן

נוף פגוע מבעד לצבר, מעוף הציפור באוויר מזוהם, פסולת במקום חוף – אלה רק כמה מהנושאים העולים מתוך יצירותיהם המרהיבות של תלמידי תיכון מבתי ספר שבמרחב השותפוּת, שקובצו לתערוכה מגובשת ומרשימה. התערוכה מוצגת כעת במרכז המבקרים ברמת הנדיב, והיא פרי תכנית חינוכית שיזמה צאלה שחם, מדריכה ארצית לג”ג אדם וסביבה ומורה בבית הספר המשותף חוף הכרמל, בתמיכת השותפוּת לקיימות אזורית.
מטרת התכנית לעורר את התלמידים להתבוננות ביקורתית בסביבת מגוריהם דרך הפריזמה של נושאי הקיימות. לאחר שנחשפו לתכנים העיוניים, יצאו התלמידים, מצוידים במצלמות, לחקור בעיניהם את סביבת מגוריהם ולזהות את סוגיות הקיימוּת הרלוונטיות לה, בהתאם לתכנים שלמדו. דרך עדשת המצלמה נתן כל תלמיד פרשנות אישית ויצירתית לממצאים שגילה. מדובר בדרך למידה חווייתית ומשמעותית, המחייבת את התלמידים להרים את הראש מהסמארטפון, לפקוח עיניים לנעשה סביבם ולהביע עמדה ביקורתית בדרך יצירתית.

13
image-content (1)
17-07-2013145
hero-bg-1
P3252426 Copy 20
rothschild2

תוצרי התכנית, התצלומים המוצגים בתערוכה, מפתיעים ומעניינים, ומציגים מגוון התייחסויות מרתקות להשפעת האדם – לחיוב ולשלילה – על סביבתו, תוך התייחסות לדיאלוג שבין הסביבה הטבעית למרקם האורבני. עוצמתה של התערוכה באוסף המרשים של נקודות המבט המתלכדות לכדי מכלול מרתק המשקף את רגישותם של התלמידים למתרחש בסביבתם. זהו פסיפס אזורי המנכיח באופן אסתטי הן את ייחודו של המרקם הנופי האופייני למרחב השותפוּת והן מפגעים סביבתיים שנוצרו בידי האדם. התערוכה מאירה בגוונים חדשים את כל מה שעין השגרה התרגלה אליו ומאפשרת לנו לעצור לרגע ולהביט באופן אחר על סביבתנו, ואולי אף לקום מהספה ולעשות מעשה.

מציגים בתערוכה: תלמידי כיתה י”א ממגמת גיאוגרפיה, אדם וסביבה מבית הספר המשותף חוף הכרמל בהובלת צאלה שחם; תלמידי כיתה י’ ממגמת אמנות מאורט בנימינה בהובלת נעמי ארגס; תלמידי כיתה י”ב ממגמת מדעי הסביבה מתיכון אל-מנרה מג’סר א-זרקא בהובלת ג’איזה ג’ורבאן ותלמידי כיתה י”א מתיכון המושבה מזכרון יעקב במסגרת פעילות מעורבות חברתית.

פעילויות נוספות שיכולות לעניין אותך

אולי יעניין אותך גם...

קיימות

הקמת השותפות לקיימות אזורית

בשנת 2015 ייסדה רמת הנדיב את “השותפות לקיימות אזורית” במטרה לשלב כוחות למען שיפור איכות החיים באזור. חמש רשויות שכנות, חברו אל רמת הנדיב כדי להתמודד יחד עם אתגרי השמירה על מרקמו הייחודי של המרחב הסובב את בקעת הנדיב ואת נחל תנינים.

למידע נוסף >>

לגלות את המקום

מערת הקבר

שעריה של רמת הנדיב נפתחו לראשונה באביב 1954, ביום בו הובאו הברון אדמונד דה רוטשילד ורעייתו אדלאייד למנוחת עולמים במערת הקבר אשר בלב הגנים.

למידע נוסף >>

איפה אוכלים

לאכול כאן

להשלמת חוויית הביקור ברמת הנדיב אתם מוזמנים ליהנות במטעים, בית קפה-מסעדה המציע שילוב מיוחד של תפריט חלבי כשר, מתחם פיקניק מוצל, או קיוסק.

למידע נוסף >>