• כיבוי כלי נגישות
 • הצהרת נגישות

  הצהרת נגישות

  הסדרי הנגישות ברמת הנדיב

  רמת הנדיב פועלת רבות להנגיש את שירותיה לציבור האנשים עם מוגבלות במטרה להעניק חווית ביקור העונה לצרכיו הייחודיים. במסגרת החוק, פועלת רכזת נגישות הגב' ד"ר רחלי שוורץ-צחור. במידה ונתקלתם בבקשות מיוחדות בנושא נגישות נשמח אם תפנו אלינו באחת מהדרכים הבאות:
  טלפון: 04-6298128  פקס: 04-6399117 ובדואר אלקטרוני

  גני הזיכרון ומרכז המבקרים נגישים למעט מערת הקבר.

  חניית נכים:
  קיימות חניות נכים מסודרות בחניון הראשי ובחניון המשני.

  שירותי נכים:
  בכל המתחמים בהם קיימים שירותים לקהל הרחב קיימים גם שירותי נכים מוסדרים.

  עזרים לנכים:

  • מכשירי עזר לכבדי שמיעה קיימים בחנות המידע, בכיתות הלימוד, באולם הקרנת הסרט, באודיטוריום ובסיורי ההדרכות. לנוחיותכם- פנו ועדכנו מראש על הגעתכם לקבלת שירות נח ומהיר. טלפון: 04-6298-111 שלוחה 4.
  •  ניתן להשאיל כיסא גלגלים בחנות המידע - לביקור באתר

  נגישות אתר האינטרנט:
  רמת הנדיב משקיעה מאמצים ומשאבים בהנגשת אתר האינטרנט של החברה על מנת לאפשר את השימוש באתר גם עבור אנשים עם מוגבלויות.

  סייגים לנגישות
  ככלל, כל עמודי האתר נבנו כעמודים נגישים לפי רמה AA.
  עם זאת, למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר, יתכן ויתגלו חלקים באתר שטרם נגישים.
  יש לציין כי מספר עמודים מכילים רכיבים חיצוניים שאינם בשליטתנו ואינם נגישים, על כן העמודים הבאים אינם עומדים בתקן הנגישות:

  https://ramat-hanadiv.gardenexplorer.org/

  http://ramathanadiv.maps.arcgis.com

   

 • C C C
 • ניווט ע"י מקלדת
  ניתן לעבור בין רכיבי העמוד באמצעות כפתור ה-"TAB", הפעלה של לחצן או קישור אפשרית בלחיצה על "Enter", חזרה לרכיב הקודם תתבצע בלחיצה על צירוף המקשים "SHIFT" ו-"TAB".
Timeline
Timeline

80 למותו של אבי הישוב הנדיב הידוע

שני אירועים חשובים נערכו ב 17.12.2014 אזכרה במלאת 80 שנה לפטירתו של הברון אדמונד דה רוטשילד וציון 60 שנה להקמת גן הזיכרון.
באפריל 2014 צוינה פתיחת הגנים בפרחים שנשתלו ברחבי הגן והוסיפו לו יופי מיוחד. לאורך השנה החולפת נערכו ברמת הנדיב פעילויות מתמשכות בשיתוף הקהילה לציון 80 שנה לפטירתו של הברון ו-60 שנה להקמת הגנים.
ברחבת המבואה לגן, צמוד לעצי הדולב שצבע עליהם משתנה לקראת השלכת, מוצבת תערוכה מיוחדת במינה. התערוכה מציגה את יצירותיהם של תלמידי כיתות ה' ו' משבעה בתי ספר ביישובים זיכרון יעקב, בנימינה וגבעת עדה, שעיצבו בולים בהשראת מורשתו של הברון. עם תחילת שנת הלימודים פורסמו חידונים באינטרנט, וכך למדו התלמידים והעמיקו את הידע שלהם על הברון, על מורשתו ועל רמת הנדיב. מצוידים בידע זה, הם ניגשו לעבודה יצירתית של עיצוב הבולים. עיצוב בולים עדיין משמש לציון אירועים ואישים חשובים, והוא איפשר לילדים לבטא בדרכם המיוחדת את הידע ואת התחושות שלהם כלפי מפעל החיים של הברון, שהחל לפני כ-100 שנה ביישובים שבהם הם גדלים. התערוכה מוצגת גם בבנייני המועצות המקומיות, הן בזיכרון יעקב והן בבנימינה.
 
בבניין המבואה, סמוך לחנות המידע של רמת הנדיב, מוצבת תערוכה נוספת. כאן מוצגות גלויות שעיצבו ילדים במסגרת מיזם חינוכי לילדים מחוננים שמפעילה מכללת "אורנים". הילדים, גם הם מכיתות ה'–ו', הכירו את רמת הנדיב באמצעות סיורים, צפייה בסרט "מעבר לגנים" ופעילויות נוספות. הם התבקשו לכתוב טקסטים ולעצב גלויות המתארות את הרגשתו של הברון רוטשילד אילו ביקר כיום ברמת הנדיב. בתהליך הכתיבה והעיצוב הפגינו הילדים דמיון רב ויצירתיות רבה. דרך הגלויות "נכנסו" הילדים לדמותו של הברון, ותיארו אותה ואת היחס שלהם לעבר ולהווה דרך עיניהם שלהם. המיזם היה כרוך גם בשימוש במיומנויות מחשב ועיצוב דיגיטלי ברמת גבוהה.
למבקרים בגן עצמו מצפה הפתעה נוספת: תערוכה קבועה – "בשבילי הנדיב". בשש מפינות החמד שבגן הוצבו מיצגים אמנותיים-היסטוריים המספרים את סיפורה של שושלת רוטשילד, ומציגים את מפעלם בארץ ישראל מתחילת ההתיישבות ועד לימינו באופן ויזואלי בליווי טקסטים קצרים. המיצגים משתלבים ביופיו של הגן. המיצג הראשון מתמקד בהיסטוריה, בייסוד השושלת ובערכים המלווים אותה עד היום. בהמשך מתארים המיצגים את מסע חייו של הברון אדמונד דה רוטשילד אל ההתיישבות בארץ ישראל, את השינויים ואת הפיתוח שחולל בה. המיצג "ניחוחות וטעמים" מתמקד בגידולים החקלאיים, בגידול החלוצי של הגפנים ליין, בבושם היסמין ובגידולים חקלאיים נוספים שהובאו לארצנו לראשונה בקנה מידה ובמקצועיות שלא היו בה קודם. מיצג נוסף מתמקד בערכי התרבות והרוח ובסיוע להחייאת השפה העברית בבתי הספר ובעיתונות. המיצג השישי מתאר את הפעילות הנערכת בימים אלה בקרן יד הנדיב, שנוסדה שנים מספר אחרי קום המדינה ביוזמת דורותי דה רוטשילד. הקרן עוסקת במיזמים חינוכיים, כמו האוניברסיטה הפתוחה, המרכז לטכנולוגיה חינוכית והמרכז למוזיקה בירושלים, ובין היתר בנתה את משכן הכנסת ואת בניין בית המשפט העליון בירושלים.
התערוכות נחנכו ונפתחו רשמית זמן קצר לפני טקס האזכרה לברון רוטשילד, והן מסמלות את שיתוף הקהילה, את הפעילות החינוכית ואת המשך פועלו של הברון. ביום המיוחד הזה כיבדה אותנו בנוכחותה הגברת ביאטריס רוזנברג דה רוטשילד, הפעילה שנים רבות במיזמים של יד הנדיב. את נאומה פתחה בקטע קצר בשפה העברית. חשוב היה לה לפנות לתושבי המקום ולעובדי רמת הנדיב בדברי תודה וברכה בשפתם. בהמשך הנאום, שנערך בשפה האנגלית, ציינה את הקשר המיוחד שלה ושל משפחתה לארץ ישראל, למדינת ישראל ולכל תושביה, והזכירה את ביקוריה התכופים בארץ מאז ילדותה. היא ציינה שיום פטירתו של הברון חל ביום השנה ה-17 להצהרת בלפור (שהופנתה ליו"ר הקהילה היהודית בבריטניה ממשפחת רוטשילד), ובה התחייבות להקמת בית לאומי ליהודים בארץ ישראל.
לפני הטקס סיירה הגברת רוזנברג בגנים, נפגשה עם הילדים שעיצבו את הבולים, גילתה עניין רב ביצירות ושוחחה עמם (גם בעברית).
התרגשות ורוממות רוח אפיינו את היום המיוחד הזה ברמת הנדיב. אחרי טקס הפתיחה ניגשו המוזמנים, בהם ותיקי המושבות, לאזכרה השנתית לברון רוטשילד. נערכה תפילה בהשתתפות הרב של זיכרון יעקב, מרדכי אברמובסקי, והרב של בנימינה, דוד אריה חלמיש.
נראה, אם כן, שמהיום יש עוד סיבות טובות לבקר ברמת הנדיב.
חנות המידע: 04-6298111
 

מידע שימושי

Opening Hours

ימים א' - ה': 08:00 - 16:00
ימי ו': 08:00 - 14:00
שבתות: 08:00 - 16:00

Contact Us

רמת הנדיב
ת"ד 325 זכרון יעקב 3095202
טלפון: 04-6298111
פקס: 04-6293231
info@ramathanadiv.org.il

Directions

הכניסה לרמת הנדיב נמצאת בין זיכרון יעקב לבנימינה, על כביש 652. השילוט מפנה מערבה אל רמת הנדיב.

היו הראשונים לדעת!

דיוור רמת הנדיב נשלח אחת לחודש, ומעדכן על הנעשה במקום, על האירועים, הכנסים ועוד.
היו הראשונים לדעת!
הרשמו עכשיו לניוזלטר של רמת הנדיב ותוכלו להתעדכן על הנעשה במקום