• כיבוי כלי נגישות
 • הצהרת נגישות

  הצהרת נגישות

  הסדרי הנגישות ברמת הנדיב

  רמת הנדיב פועלת רבות להנגיש את שירותיה לציבור האנשים עם מוגבלות במטרה להעניק חווית ביקור העונה לצרכיו הייחודיים. במסגרת החוק, פועלת רכזת נגישות הגב' ד"ר רחלי שוורץ-צחור. במידה ונתקלתם בבקשות מיוחדות בנושא נגישות נשמח אם תפנו אלינו באחת מהדרכים הבאות:
  טלפון: 04-6298128  פקס: 04-6399117 ובדואר אלקטרוני

  גני הזיכרון ומרכז המבקרים נגישים למעט מערת הקבר.

  חניית נכים:
  קיימות חניות נכים מסודרות בחניון הראשי ובחניון המשני.

  שירותי נכים:
  בכל המתחמים בהם קיימים שירותים לקהל הרחב קיימים גם שירותי נכים מוסדרים.

  עזרים לנכים:

  • מכשירי עזר לכבדי שמיעה קיימים בחנות המידע, בכיתות הלימוד, באולם הקרנת הסרט, באודיטוריום ובסיורי ההדרכות. לנוחיותכם- פנו ועדכנו מראש על הגעתכם לקבלת שירות נח ומהיר. טלפון: 04-6298-111 שלוחה 4.
  •  ניתן להשאיל כיסא גלגלים בחנות המידע - לביקור באתר

  נגישות אתר האינטרנט:
  רמת הנדיב משקיעה מאמצים ומשאבים בהנגשת אתר האינטרנט של החברה על מנת לאפשר את השימוש באתר גם עבור אנשים עם מוגבלויות.

  סייגים לנגישות
  ככלל, כל עמודי האתר נבנו כעמודים נגישים לפי רמה AA.
  עם זאת, למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר, יתכן ויתגלו חלקים באתר שטרם נגישים.
  יש לציין כי מספר עמודים מכילים רכיבים חיצוניים שאינם בשליטתנו ואינם נגישים, על כן העמודים הבאים אינם עומדים בתקן הנגישות:

  https://ramat-hanadiv.gardenexplorer.org/

  http://ramathanadiv.maps.arcgis.com

   

 • C C C
 • ניווט ע"י מקלדת
  ניתן לעבור בין רכיבי העמוד באמצעות כפתור ה-"TAB", הפעלה של לחצן או קישור אפשרית בלחיצה על "Enter", חזרה לרכיב הקודם תתבצע בלחיצה על צירוף המקשים "SHIFT" ו-"TAB".
Timeline
Timeline

הגינה הטיפולית

הגינה האישית
המקום האישי, הפרטי, של כל אחד מהמטופלים, חברי הקבוצה. בה, בתוך גבולות ברורים, המפרידים כל חלקה משכנתה, בשטח של 2 מ' X3 מ', יוצר כל אחד גינתו. הוא רשאי לעצב אותה כרצונו, להכניס אלמנטים שונים לפי בחירתו, לשתול ולזרוע לפי העדפותיו: פרחים, צמחי תבלין, ריח ותה, ירקות או פירות. עליו גם מוטלת האחריות לטיפול בגינתו: להשקות, לגזום, לקצור, לעשב, לעצב, לאוורר ולשנות. גבולות הגינה אינם מוגבלים רק לשתילת צמחים - אפשר גם לחפור בור, לבנות מסלעה, לרצף שביל ועוד. פעמים רבות מתלווה לתהליך העבודה בגינה מטפל בגינון, המסייע מבחינה רעיונית וטכנית בביצוע הפעילות. 
 
לגינה האישית חשיבות רבה בתהליך הטיפולי: 
גבולות: חברי הקבוצה לומדים לכבד את הגבולות הנתונים של גינתם ושל גינותיהם של חבריהם, ונדרשים לפעול בתוך גבולות אלה. 
פרטיות: כל חברי הקבוצה גרים רוב חייהם במוסדות ומעונות שבהם יש כשלושה דיירים בחדר. הפרטיות במעונות אלה קשה מאוד להשגה, וברוב המקרים נדרשים לצורך קיומה- מנעול ומפתח. בגינה האישית ניתן מקום של כבוד לפעילות הפרטית: לכל אחד יש את המרחב הפרטי שלו, ובו רק הוא רשאי לפעול, אלא אם כן הזמין חבר אחר לסייע לו.
מוטיבציה: הגברת המוטיבציה האישית של המטופל. העיסוק בגינה האישית גורם הנאה וסיפוק. תוצאות של הפעילות בגינה האישית המוגדרת ניכרות, ותורמות לתחושת הערך העצמי ולהגברת ההנעה להמשך פעילות. 
שייכות: הגינה האישית תורמת לחיזוק תחושת השייכות, הקביעות והיציבות של המטופל למקום. הגינה "שייכת" לו והוא "שייך" לקבוצה ולצוות העובדים. 
שיתוף: אחד מתוצרי הגינה האישית היא היכולת של חברי הקבוצה לחלוק עם האחרים את הדברים שגידלו. דבר זה אינו מובן מאליו כשמדובר באנשים שרכושם בחיים אינו רב, והם נוטים להגן עליו מפני אחרים. בגינה האישית ניכר שהם שואבים הנאה מה"קציר" של פרי עמלם ומהיכולת שיש להם לחלוק זאת עם אחרים- אם מחברי הקבוצה ואם מחבריהם במעון. 
יצירתיות: אם העבודה בגינות הציבוריות מתאפיינת בתחזוקה בעיקר, ובעמידה בסטנדרטים מסויימים של ביצוע, הרי שבגינה האישית – השמיים הם הגבול, וכל אחד יכול ליצור בה ככל העולה על רוחו. האפשרות הזאת היא הבסיס לפיתוח היצירתיות, שאינה מן התחומים הבולטים אצל חברי הקבוצה. שינויים קטנים והדרגתיים ניכרים אצל כל אחד באופן שונה: הצעות של רעיונות לביצוע, יוזמות שונות, דרכים לפתרון טכני של בעיה, גיוון וחידוש בבחירת חומרים ועוד. 
חקר של עולם אחר: בגינה האישית, בה הכל דינאמי ומשתנה תדיר, תוך מעקב אחרי המתרחש בה ניתנת ההזדמנות להתבוננות, גילוי וחקר של תהליכים. צמחים מתים, משהו נפל, משהו גדל, פרחים מתחלפים בפרי, זרעים מבשילים ומתפזרים, בעלי חיים מזדמנים לגינה – יש שינויים רבים , תנועתיות רבה. ניתנת ההזדמנות להיות מופתעים כל הזמן וללמוד כיצד להגיב לשינויים.
דאגה וטיפוח: הגינה האישית מאפשרת עידוד של הפן המטפח, המטפל והדואג אצל המטופל. אצל רובם ניכרת חשיבות למה שהם תופסים כיפה, נקי, מטופח. הם נהנים להציג את גינתם אחרי שעישבו אותה, גזמו, שתלו והישקו, וניכר שהם גאים במעשה ידיהם. ניכרת למידה ביכולת ליהנות מיופי באשר הוא, להבדיל בין משהו "רגיל" למשהו "מיוחד" ולהעריך את היפה. 
לגיטימציה: המקום שבו מותר (כמעט) הכל. המרחב המאפשר, מגרש המשחקים, המקום שבו אתה חופשי לפעול לפי מאוויך ורצונותיך. גם אם יש מי שאינו מעוניין לטפח או לגדל. גם אם יש מי שמעוניין רק לחפור בור או לערום גל אבנים או כל פעילות אחרת שהוא מוצא לנכון לעשות בגינתו. 
הגינה הקבוצתית
מכילה את השטח בגינה הטיפולית שאינו "שייך" לחבר קבוצה זה או אחר, אלא בו לוקחים חלק בטיפול כל חברי הקבוצה. 
בשונה מהעבודה בגינה האישית, כאן מתנסים המטופלים בעבודה קבוצתית: הם מתמודדים עם הצורך לעבוד ביחד ולשתף פעולה, להגיש עזרה הדדית, להתחשב, לוותר, להתפשר, ללמוד על האחרים, לקבל פרספקטיבה, להתחלק בדברים של כולם (הירקות, הפירות, הפרחים) וללמוד איך לעבוד בקבוצה. 
שטח זה מכיל מספר פינות שלכל אחד תפקיד מוגדר: 
פינות עבודה: בהן שולחן עבודה, כלי עבודה (לא רק גנניים, גם: פטיש, מסור, מברגים, פלייר, מספריים וכו')., חומרים שונים: חומרי טבע שנאספו בשטח (בולי עץ, ענפים, קליפות עצים, במבוקים, איצטרובלים, אבנים וכו') וחומרי עבודה (חוטי ברזל, רשתות, מסמרים, יוטה וכו'). כמו כן, מוקצה בשולחן מקום לתערובת שתילה, עציצים, מגשים וכד. 
פינת ישיבה קבוצתית: פינה זו היא מקום ההתכנסות של סוף היום, וכן לארועים בהם נחגגים ימי הולדת, חגים, מסיבות פרידה ועוד. 
בריכה: אלמנט המים הבולט בגינה, ובו צפרדעים, צמחי מים וצומח גדות מפותח, שניבנתה על ידי חברי הקבוצה. 
משטחים לאיחסון צמחים: הצמחים הנשתלים בגינה הטיפולית הם תוצר של זריעה, ריבוי וגידולם על ידי חברי הקבוצה. טרם שתילתם הם מונחים על גבי משטחים, מושקים על ידי החברים בימי הקיץ, ומטופלים על ידם לאורך השנה. לעיתים קרובות, הם בוחרים לקחת מכאן עציצים לטיפוח המעון או למתנה וקרוביהם. 
שטחי גינון קבוצתיים: האזורים הנוספים המיועדים לגינת ירק קבוצתית, פרחים, הצבת אלמטים שונים שנעשו במסגרת שעת הטיפול השבועית עם מטפל. כאן יש צמחים המשתנים מעונה לעונה וגם אלמנטים קבועים. 
 

מידע שימושי

Opening Hours

ימים א' - ה': 08:00 - 16:00
ימי ו': 08:00 - 14:00
שבתות: 08:00 - 16:00

Contact Us

רמת הנדיב
ת"ד 325 זכרון יעקב 3095202
טלפון: 04-6298111
פקס: 04-6293231
info@ramathanadiv.org.il

Directions

הכניסה לרמת הנדיב נמצאת בין זיכרון יעקב לבנימינה, על כביש 652. השילוט מפנה מערבה אל רמת הנדיב.

היו הראשונים לדעת!

דיוור רמת הנדיב נשלח אחת לחודש, ומעדכן על הנעשה במקום, על האירועים, הכנסים ועוד.
היו הראשונים לדעת!
הרשמו עכשיו לניוזלטר של רמת הנדיב ותוכלו להתעדכן על הנעשה במקום