• כיבוי כלי נגישות
 • הצהרת נגישות

  הצהרת נגישות

  הסדרי הנגישות ברמת הנדיב

  רמת הנדיב פועלת רבות להנגיש את שירותיה לציבור האנשים עם מוגבלות במטרה להעניק חווית ביקור העונה לצרכיו הייחודיים. במסגרת החוק, פועלת רכזת נגישות הגב' ד"ר רחלי שוורץ-צחור. במידה ונתקלתם בבקשות מיוחדות בנושא נגישות נשמח אם תפנו אלינו באחת מהדרכים הבאות:
  טלפון: 04-6298128  פקס: 04-6399117 ובדואר אלקטרוני

  גני הזיכרון ומרכז המבקרים נגישים למעט מערת הקבר.

  חניית נכים:
  קיימות חניות נכים מסודרות בחניון הראשי ובחניון המשני.

  שירותי נכים:
  בכל המתחמים בהם קיימים שירותים לקהל הרחב קיימים גם שירותי נכים מוסדרים.

  עזרים לנכים:

  • מכשירי עזר לכבדי שמיעה קיימים בחנות המידע, בכיתות הלימוד, באולם הקרנת הסרט, באודיטוריום ובסיורי ההדרכות. לנוחיותכם- פנו ועדכנו מראש על הגעתכם לקבלת שירות נח ומהיר. טלפון: 04-6298-111 שלוחה 4.
  •  ניתן להשאיל כיסא גלגלים בחנות המידע - לביקור באתר

  נגישות אתר האינטרנט:
  רמת הנדיב משקיעה מאמצים ומשאבים בהנגשת אתר האינטרנט של החברה על מנת לאפשר את השימוש באתר גם עבור אנשים עם מוגבלויות.

  סייגים לנגישות
  ככלל, כל עמודי האתר נבנו כעמודים נגישים לפי רמה AA.
  עם זאת, למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר, יתכן ויתגלו חלקים באתר שטרם נגישים.
  יש לציין כי מספר עמודים מכילים רכיבים חיצוניים שאינם בשליטתנו ואינם נגישים, על כן העמודים הבאים אינם עומדים בתקן הנגישות:

  https://ramat-hanadiv.gardenexplorer.org/

  http://ramathanadiv.maps.arcgis.com

   

 • C C C
 • ניווט ע"י מקלדת
  ניתן לעבור בין רכיבי העמוד באמצעות כפתור ה-"TAB", הפעלה של לחצן או קישור אפשרית בלחיצה על "Enter", חזרה לרכיב הקודם תתבצע בלחיצה על צירוף המקשים "SHIFT" ו-"TAB".
Timeline
Timeline

ביקור ראשון

בשנה החמישית למעורבותו בארץ,מגיע הברון לביקור באביב תרמ"ז ב-2.4.1887 . 
מכיוון שביקש לשמור את הגעתו לארץ בסוד הוא מפליג עם רעייתו מצרפת על היאכטה אותה השאירו באלכסנדריה,
ומשם באו ליפו בספינת הלויד האוסטרי כאחד האדם...

בעיתון "המליץ" - יש תאור אגדי ומופלא של הברון ורעייתו עם הגיעם ליפו : " בין המון הנוסעים אחרים נראה איש גבה קומה ודל בשר , לבוש בגדי הדר ועל ראשו מגבעת אנגלית פניו החיוורים מוקפים זקן קטן ועגול ועיניו כעין התכלת מפיקות מחשבות עמוקות הביטו נכחן קדמה מזרח , רגע אחר השקיף הנוסע על מבני העיר יפו אשר התנוססה אליו ביפעת אור הבוקר ופתאום הפך פניו אל אישה כבודה בעלת קומה בינונית אשר עמדה לצדו . עת לרדת אל סירת הדוגה אמר , הנני הנני - ענתה לו בענות חן ומשתי עיניה המלאות זיו ומפיקות נוגה זלגו שתי דמעות על חלקות פניה הטהורות כנצח השמים לטוהר " .
הסוד על דבר בואם התגלה מיד ! מיפו הם יצאו וסיירו במקווה – ישראל , משם עלו במרכבה לירושלים.התחנה הראשונה בירושלים הכותל המערבי , הוא אף ביקש לרכשו , הוא היה מזועזע מהצפיפות וההזנחה במקום הוא תכנן לבנות שכונה חדשה ראויה למגורים ולהכשיר את הסביבה כיאה למקום הקדוש , אך הוא נמלך בדעתו כנראה לאחר שהוזהר ע"י הרב הספרדי שחשש כי הדבר עשוי לגרום לתסיסה בקרב המוסלמים . הוא התאכסן , במלון קאמיניץ ובמוצאי שבת ערך קבלת פנים כיאה לרוטשילד לגדולי הרבנים האשכנזים והספרדים , שהודו לו על העזרה ואף הביעו חשש מהתפקרות המתיישבים החדשים , הוא סייר ברחובות העיר , הטיף לניקיון . הוא והברונית בקרו ביחד בקבר רחל , משם נסעו לראשון לציון למזכרת בתיה , לפ"ת ולזיכרון יעקב האהובה עליו . בזכרון-יעקב האיכרים ערכו לכבודו תהלוכת לפידים מרהיבה , ילדי ביה"ס קבלו את פניו במאור פנים ושרו שירים עבריים ואף השייחים הערבים מהסביבה הגיעו לכבד . הוא שהה במושבה במשך שמונה ימים , התעניין בכל פרט , ביקר בבתים , עודד להקפיד על חוקי התורה
הברון המשיך משם לראש פינה והיה עד לבחינה בעברית בבית הספר , לאחר שבין ערבים צפה בנוף המרהיב הנשקף ממנה הביע את רצונו לרכוש את הסביבה - מים החולה לים כנרת , כשבקר בבית הכנסת ראה את הגולן החרמון והכנרת והורה לפקידים לרכש שם אדמות . לכל מקום שהגיע זכה בקבלת פנים מדהימה - הוא דבר והטיף לשמירת מצוות וחוקי התורה , ניקיון ועל הכשרת צעירים להתיישבות . 
הביקור חיבר אותו למקום , לנוף, להיסטוריה לאנשים ולהתגשמות החלום .
מסקנתו מהביקור הייתה כי יש לסייע , להרחיב ולהשקיע כספים בהתיישבות- החלטה שהביאה אותו לבנות שני יקבים מודרניים ומשוכללים , כדי שיקלטו את יבולי הענבים , לתת הוראה לפקידיו לרכוש אדמות רבות ככל האפשר, ולקחת תחת חסותו את המושבות פ"ת ויסוד המעלה שקודם נתמכו ע" "חובבי ציון". 

מידע שימושי

Opening Hours

ימים א' - ה': 08:00 - 16:00
ימי ו': 08:00 - 14:00
שבתות: 08:00 - 16:00

Contact Us

רמת הנדיב
ת"ד 325 זכרון יעקב 3095202
טלפון: 04-6298111
פקס: 04-6293231
info@ramathanadiv.org.il

Directions

הכניסה לרמת הנדיב נמצאת בין זיכרון יעקב לבנימינה, על כביש 652. השילוט מפנה מערבה אל רמת הנדיב.

היו הראשונים לדעת!

דיוור רמת הנדיב נשלח אחת לחודש, ומעדכן על הנעשה במקום, על האירועים, הכנסים ועוד.
היו הראשונים לדעת!
הרשמו עכשיו לניוזלטר של רמת הנדיב ותוכלו להתעדכן על הנעשה במקום