• כיבוי כלי נגישות
 • הצהרת נגישות

  הצהרת נגישות

  הסדרי הנגישות ברמת הנדיב

  רמת הנדיב פועלת רבות להנגיש את שירותיה לציבור האנשים עם מוגבלות במטרה להעניק חווית ביקור העונה לצרכיו הייחודיים. במסגרת החוק, פועלת רכזת נגישות הגב' ד"ר רחלי שוורץ-צחור. במידה ונתקלתם בבקשות מיוחדות בנושא נגישות נשמח אם תפנו אלינו באחת מהדרכים הבאות:
  טלפון: 04-6298128  פקס: 04-6399117 ובדואר אלקטרוני

  גני הזיכרון ומרכז המבקרים נגישים למעט מערת הקבר.

  חניית נכים:
  קיימות חניות נכים מסודרות בחניון הראשי ובחניון המשני.

  שירותי נכים:
  בכל המתחמים בהם קיימים שירותים לקהל הרחב קיימים גם שירותי נכים מוסדרים.

  עזרים לנכים:

  • מכשירי עזר לכבדי שמיעה קיימים בחנות המידע, בכיתות הלימוד, באולם הקרנת הסרט, באודיטוריום ובסיורי ההדרכות. לנוחיותכם- פנו ועדכנו מראש על הגעתכם לקבלת שירות נח ומהיר. טלפון: 04-6298-111 שלוחה 4.
  •  ניתן להשאיל כיסא גלגלים בחנות המידע - לביקור באתר

  נגישות אתר האינטרנט:
  רמת הנדיב משקיעה מאמצים ומשאבים בהנגשת אתר האינטרנט של החברה על מנת לאפשר את השימוש באתר גם עבור אנשים עם מוגבלויות.

  סייגים לנגישות
  ככלל, כל עמודי האתר נבנו כעמודים נגישים לפי רמה AA.
  עם זאת, למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר, יתכן ויתגלו חלקים באתר שטרם נגישים.
  יש לציין כי מספר עמודים מכילים רכיבים חיצוניים שאינם בשליטתנו ואינם נגישים, על כן העמודים הבאים אינם עומדים בתקן הנגישות:

  https://ramat-hanadiv.gardenexplorer.org/

  http://ramathanadiv.maps.arcgis.com

   

 • C C C
 • ניווט ע"י מקלדת
  ניתן לעבור בין רכיבי העמוד באמצעות כפתור ה-"TAB", הפעלה של לחצן או קישור אפשרית בלחיצה על "Enter", חזרה לרכיב הקודם תתבצע בלחיצה על צירוף המקשים "SHIFT" ו-"TAB".

"תמונה שווה אלף מילים" - סיפור מהשטח

נער מטפס על עץ

חוויות ורשמים מ"גן חורש"/ חלי גלילי

"תמונה שווה אלף מילים" ועוד יותר כאשר היא חוויה המתמשכת על פני שבועות וחודשים בתוך השדה הפתוח, ולא רק לילד אחד אלא לכל הילדים. כך חוו מידי שישי ילדי "גן השיטה" את החורש. לשם ירדנו בכל פעם, כשההורים באו בתום יום הלימודים לאסוף אותם מ"עץ הקופים" -  עץ החרוב האהוב שנהגו לחבק ולטפס עליו.

מאז ומתמיד, הטיול והסביבה היו בתרבות הגן. פעם בשבוע טיילנו ברגל לפחות טיול אחד ארוך, ובין לבין יצאנו לסיורים קצרים בסביבת הגן. בתוך החצר ובגן חקרנו והתנסינו, המשכנו ולמדנו את חווית הטיול. עם זאת, תמיד הסתובבה באוויר איזו תחושה של משהו שחסר, שהלך והתעצם בכל טיול כזה, שבו בקשו הילדים להישאר "עוד קצת...רק עוד קצת..."  והנה זה קרה, במסגרת המיזם המשותף עם רמת הנדיב והמדריכים הצעירים, זכינו לגן שני מיוחד של יום בטבע, אשר קראנו לו "גן חורש", וכדי שנוכל לשהות בו גם בימים חמים וגשומים אף הוקמה לכבודנו הכיפה הגיאודזית ששימשה לנו למחסה בימים שכאלה.
בכל שישי בשבוע התארגנו כל "החבורה", חצינו את הכביש וירדנו בשמחה לשמורה, נרגשים בכל פעם מחדש אצנו בתוך השער להתחבק עם העץ, חפרנו באדמה, שיחקנו בבוץ, רצנו בתופסת, חיפשנו אצטרובלים שהתגלגלו על הארץ ,קשרנו וקישטנו את הכיפה, הופענו ורקדנו, המצאנו שירים מצחיקים עלינו ועל כל מי/מה שפגשנו, קטפנו חלמית וטיגנו קציצות, גלגלנו מצות אותן זללנו עם גבינת הלבנה הטעימה שלנו ועם תה העשבים המתקתק שהכנו, הקשבנו לכתבי החידה בקבלות השבת ולמשלי החיות, וחיפשנו את המטמון ביום ההולדת של יפתח .                                                                                                         
למדנו להיות פשוט אנחנו : בוכים וצוחקים, מתפנים ומתאפקים, נופלים וקמים, אוכלים ושותים, מגלים ומתפעלים, מלטפים ומתחבקים, כועסים וסולחים, מטפסים וקופצים, רצים ומתגלגלים, בוהים ומתלהבים, ובעיקר נהנים וחיים את כל היופי הקסום הזה בין שמיים ואדמה וחול ואבנים ועצים ופרות ועיזים וציפורים ופרפרים ואלף אדמונים מצוירים, ושדה שיבש עם "מלאן" קוצים, ואבן גיר שמצאנו ו"דף סלע" שציירנו עליו...למדנו ליהנות מכל המרחבים ולרתום את כל המיומנויות והכישורים שרכשנו לשמחה אמתית וערכית בלב ובסביבה.
למדנו להתפעל מהדרך ומכל ציץ פורח, לגלות את "תזוזת" העננים, לשיר לאדמה, לשמיים, לחום האש ולצליל המים. וכמו בשיר להרגיש זאת "בגופי ונשמתי" ואז בצהלות עם התיק על הגב להיפרד עוד קצת מהעץ האהוב עלינו כל כך, לטפס עוד יותר גבוה ולהיות מאושרים, להתגלגל מצחוק ולגלות עוד נקודה אדומה ברגל בכדי שאפשר יהיה להושיע אותה עם עלה של לחך מחבק.

הלמידה החוץ גנית אפשרה לילדים לשהות בחורש בתוך החוויות וההתנסויות על פני ימים ועונות מתחלפות, לראות את המראות, לשמוע את הקולות, להריח את הריחות, לגעת, לטעום, לגלות את התופעות, להרגיש את הטבע ולהיות חלק בתוך השינויים.

בחורש היה לילדים הרבה מרחב לנוע ולרוץ. הם יכלו לצאת ולסייר, לעקוב אחרי חיפושיות ופרפרים לעמוד ליד שיח לבהות בשמיים או סתם לשבת ולשחק ברגבי האדמה, והייתה בו בחורש אפילו "המגלשה הכי גדולה ביבשה", כך כינו הילדים את מעלה השביל בו רצו למעלה וירדו כבמגלשה ועם זאת היו לה גבולות ברורים ומוסכמים שסומנו בתחילתה וסופה.
והיה "עץ הקופים" שאפשר להם להתחבק אתו ולחלום להיות הכי למעלה, והם  למדו אתו להקשיב לעצמם ולאחרים, להרגיש את החבר הרוצה גם... שעה שהיו מטפסים לענפים היותר גבוהים ומחכים עד שיגיע תורם להתחלף .     

ילדי גן מטיילים ביער

                                                                                              

יום הלימודים על אף שהתקיים בחורש, הוא התנהל בתוך סדר יום על פי עקרונות של מתח והרפיה גם אם היה לרוב גמיש ופתוח. לא היה צורך אף במעט המשחקים שהבאנו אתנו מהגן והם נשארו מיותמים ב"עגלת הטיול".                                                                            
מדהים היה לראות בכמה פשטות יכול עץ אחד לתת מענה ליותר משלושים ילדים בגילאי שלוש ארבע. אלה היו רגעי שיא שהציפו ומילאו אותי בהתרגשות בכל פעם מחדש, לנוכח הפלא הזה. כאשר קבוצת ילדים מחבקת את הענפים הגבוהים ומתחת על הענפים הנמוכים יותר מחכה בתורה קבוצת ילדים נוספת והם "מתקשקשים" בינתיים ,על הגזע נשענה קבוצה של ילדות והקישה בענפים יבשים שליקטו מקצב של שיר שלמדו זה עתה ,ואליהן הצטרף ממעלה הענף עוד ילד שהקשיב ושר לפתע את כל מילות השיר...על ענף ארוך ונמוך ישבה חבורה כמו ברכבת ו"ציחקקה" וליד, שיחקו שתי בנות באבנים, ועוד כמה ילדים ציירו, עם אבני הגיר שמצאו, על הסלעים שמתחת לעץ.

השהייה בחוץ השלימה לילדים את מה שהיה חסר בטיול. את ה"עוד קצת" שרצו ובקשו כל כך להספיק ... להישאר ופשוט להיות...לעשות ולחוש בגופם, להרגיש ברוחם ובנשמתם, להקשיב ובכך ללמוד על עצמם ועל הסובב אותם.

חלי גלילי, מלווה "גני חורש" - מפגשים וסדנאות.

לוגו של חלי גלילי

 

מידע שימושי

Opening Hours

ימים א' - ה': 08:00 - 16:00
ימי ו': 08:00 - 14:00
שבתות: 08:00 - 16:00

Contact Us

רמת הנדיב
ת"ד 325 זכרון יעקב 3095202
טלפון: 04-6298111
פקס: 04-6293231
info@ramathanadiv.org.il

Directions

הכניסה לרמת הנדיב נמצאת בין זיכרון יעקב לבנימינה, על כביש 652. השילוט מפנה מערבה אל רמת הנדיב.

היו הראשונים לדעת!

דיוור רמת הנדיב נשלח אחת לחודש, ומעדכן על הנעשה במקום, על האירועים, הכנסים ועוד.
היו הראשונים לדעת!
הרשמו עכשיו לניוזלטר של רמת הנדיב ותוכלו להתעדכן על הנעשה במקום