• כיבוי כלי נגישות
 • הצהרת נגישות

  הצהרת נגישות

  הסדרי הנגישות ברמת הנדיב

  רמת הנדיב פועלת רבות להנגיש את שירותיה לציבור האנשים עם מוגבלות במטרה להעניק חווית ביקור העונה לצרכיו הייחודיים. במסגרת החוק, פועלת רכזת נגישות הגב' ד"ר רחלי שוורץ-צחור. במידה ונתקלתם בבקשות מיוחדות בנושא נגישות נשמח אם תפנו אלינו באחת מהדרכים הבאות:
  טלפון: 04-6298128  פקס: 04-6399117 ובדואר אלקטרוני

  גני הזיכרון ומרכז המבקרים נגישים למעט מערת הקבר.

  חניית נכים:
  קיימות חניות נכים מסודרות בחניון הראשי ובחניון המשני.

  שירותי נכים:
  בכל המתחמים בהם קיימים שירותים לקהל הרחב קיימים גם שירותי נכים מוסדרים.

  עזרים לנכים:

  • מכשירי עזר לכבדי שמיעה קיימים בחנות המידע, בכיתות הלימוד, באולם הקרנת הסרט, באודיטוריום ובסיורי ההדרכות. לנוחיותכם- פנו ועדכנו מראש על הגעתכם לקבלת שירות נח ומהיר. טלפון: 04-6298-111 שלוחה 4.
  •  ניתן להשאיל כיסא גלגלים בחנות המידע - לביקור באתר

  נגישות אתר האינטרנט:
  רמת הנדיב משקיעה מאמצים ומשאבים בהנגשת אתר האינטרנט של החברה על מנת לאפשר את השימוש באתר גם עבור אנשים עם מוגבלויות.

  סייגים לנגישות
  ככלל, כל עמודי האתר נבנו כעמודים נגישים לפי רמה AA.
  עם זאת, למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר, יתכן ויתגלו חלקים באתר שטרם נגישים.
  יש לציין כי מספר עמודים מכילים רכיבים חיצוניים שאינם בשליטתנו ואינם נגישים, על כן העמודים הבאים אינם עומדים בתקן הנגישות:

  https://ramat-hanadiv.gardenexplorer.org/

  http://ramathanadiv.maps.arcgis.com

   

 • C C C
 • ניווט ע"י מקלדת
  ניתן לעבור בין רכיבי העמוד באמצעות כפתור ה-"TAB", הפעלה של לחצן או קישור אפשרית בלחיצה על "Enter", חזרה לרכיב הקודם תתבצע בלחיצה על צירוף המקשים "SHIFT" ו-"TAB".

תחזוקה של קיימות

נוף גני רמת הנדיב

רמת הנדיב ידועה כאתר של שטחים פתוחים וירוקים. חלקם מטופחים ומעובדים באופן שוטף ומתמיד, כמו הגן והשטחים שסביבו. גם פארק הטבע מנוהל תוך חשיבה מקיימת ומתבצעות בו עבודות שונות: יערנות, רעייה, טיפוח שבילי הליכה, גידור ועוד.
כדי לקיים אתר מטופח המספק שירות מיטבי לקהל המבקרים, יש צורך במבנים שבהם נמצאים משרדים, סדנאות, מחסנים ומתקנים אחרים שתפקידם לאפשר את תפעול האתר ואת התחזוקה השוטפת. המטרה היא להעניק לקהל המבקרים חוויית ביקור נעימה בתנאים מיטביים, כך שייהנו מתאורה מתאימה, ממיזוג אוויר וממתקני מולטימדיה. גם מתקנים המיועדים לבעלי החיים, כמו כלוב האִקלום ודיר העיזים, זקוקים לתחזוקה שוטפת.
כידוע, רמת הנדיב מקדמת את נושא הקיימות, שמירת הטבע והחיסכון במשאבים, ומשמשת מקור להשראה לאחרים שחזון הקיימות חשוב להם. בהקשר זה חברנו אל דודו ארוש, האחראי לתחזוקת המבנים ברמת הנדיב, כדי ללמוד ממנו איך משלבים תחזוקה של מבנים מודרניים שאינם חלק מהטבע עם חזון של קיימות.
את הסיור התחלנו במערכת החשמל. ברמת הנדיב חוסכים בחשמל בכמה דרכים: תחזוקה ממוחשבת ומוקפדת המקטינה מאוד את מספר התקלות במערכת, מונעת הצטברות של חום, ממזערת את הסיכון לשרפות וחוסכת אנרגיה יקרה; עבודות לחיזוק ברגים בשנאים המתבצעות מדי שנה; שטיפת האבק המצטבר באמצעות קרח יבש בטכנולוגיה מיוחדת.
נוסף על כך, בכל מקום שבו הדבר מתאפשר משתמשים בחשמל המופק מאנרגיית השמש. גופי תאורה בשבילים שסביב הגן בקרבת המסעדה ובעוד מקומות מופעלים על-ידי קולטי קרינת שמש. מאווררים המיועדים למחסנים ולחללים אחרים מופעלים בדרך זו. בגן טביעת כף הרגל נמצא מתקן לשתייה של מים קרים שגם הוא מופעל בטכנולוגיה נקייה שמקורה בקרני השמש.
ברוב המבנים בארץ מאירים את חללי העבודה על-ידי אנרגיה חשמלית גם בשעות היום. ברמת הנדיב משתמשים במתקן הנקרא "sky-light", המותקן בגג המבנה ומחדיר אור ללא צורך בתאורה נוספת ברוב שעות היום. במקומות ובשעות שבהם יש צורך להאיר באמצעות חשמל, משתמשים בנורות מסוג "led", שצריכת החשמל שלהן היא כ-20% בלבד מזו של נורה רגילה.
האקלים בארץ ובאזורנו מחייב שימוש במיזוג אוויר כמעט בכל עונת הקיץ, וכבר שנים רבות בכל מבנה נמצא מזגן וקשה לתאר את חיינו בקיץ בלעדיו. מערכת מיזוג אוויר צורכת חשמל רב. בבניין המבואה של רמת הנדיב מופעלת מערכת מיזוג אוויר חדשנית ראשונה מסוגה בארץ. בשיטה זו מוזרמים מים בצינורות הטמונים בעומק של כ-30 מטר בקרקע. הטמפרטורה בעומק זה היא כ-17 מעלות צלזיוס. הזרמת המים לקרקע מאפשרת קירור גז המזגן תוך חיסכון של כ-30% בצריכת החשמל.
אם לא די בכך, קיימת מערכת נוספת לחיסכון באנרגיה לקירור. חיישן מיוחד (אקונומייזר) קולט את הטמפרטורה מחוץ לבניין. החיישנים מפעילים מערכת אוטומטית של תריסים, שמעלה או מורידה את התריסים בהתאם לצורך, וכך מסייעת בוויסות החום במבנה.
נוסף על החיסכון בחשמל גם לחיסכון במים יש חשיבות רבה. מי השתייה המסופקים לרמת הנדיב עוברים דרך משאבות עם בקר חכם שמפעיל את המשאבות רק על פי הצריכה בכל רגע נתון. כך יש חיסכון במים ובחשמל. בקרת משאבות וחלוקת המים מאפשרת לעקוב אחרי צריכת המים ולאתר תקלות ונזילות וכך לטפל בהן ולמנוע בזבוז מים יקרים. המבקרים והעובדים ברמת הנדיב משתמשים במים לשטיפת הידיים על-ידי ברז עם חיישן. המים זורמים רק כשהחיישן קולט את נוכחות הידיים מתחת לברז, וזרימתם מופסקת אוטומטית בתום השטיפה. בכך אנו תורמים לחיסכון משמעותי במים יקרים.
ומה קורה למים אחרי שסיימנו להשתמש בהם? ברמת הנדיב לא מזרימים אותם לביוב. כאן מנקים, מטהרים וממחזרים את המים המשומשים להשקיית שטחי מרעה.
ברמת הנדיב לא שוקטים על השמרים וממשיכים לחפש (ולמצוא) דרכים לחיסכון במשאבים ולקדם את חזון הקיימות. וכמעט שכחנו לציין שאת כל מערכת התחזוקה והחיסכון הזאת מפעילים שני אנשי צוות בלבד – דודו ארוש וג'וזף חדאד.
נמשיך לעדכן בבוא העת על החידושים הנהוגים לקידום הקיימות.

מידע שימושי

Opening Hours

ימים א' - ה': 08:00 - 16:00
ימי ו': 08:00 - 14:00
שבתות: 08:00 - 16:00

Contact Us

רמת הנדיב
ת"ד 325 זכרון יעקב 3095202
טלפון: 04-6298111
פקס: 04-6293231
info@ramathanadiv.org.il

Directions

הכניסה לרמת הנדיב נמצאת בין זיכרון יעקב לבנימינה, על כביש 652. השילוט מפנה מערבה אל רמת הנדיב.

היו הראשונים לדעת!

דיוור רמת הנדיב נשלח אחת לחודש, ומעדכן על הנעשה במקום, על האירועים, הכנסים ועוד.
היו הראשונים לדעת!
הרשמו עכשיו לניוזלטר של רמת הנדיב ותוכלו להתעדכן על הנעשה במקום