• כיבוי כלי נגישות
 • הצהרת נגישות

  הצהרת נגישות

  הסדרי הנגישות ברמת הנדיב

  רמת הנדיב פועלת רבות להנגיש את שירותיה לציבור האנשים עם מוגבלות במטרה להעניק חווית ביקור העונה לצרכיו הייחודיים. במסגרת החוק, פועלת רכזת נגישות הגב' ד"ר רחלי שוורץ-צחור. במידה ונתקלתם בבקשות מיוחדות בנושא נגישות נשמח אם תפנו אלינו באחת מהדרכים הבאות:
  טלפון: 04-6298128  פקס: 04-6399117 ובדואר אלקטרוני

  גני הזיכרון ומרכז המבקרים נגישים למעט מערת הקבר.

  חניית נכים:
  קיימות חניות נכים מסודרות בחניון הראשי ובחניון המשני.

  שירותי נכים:
  בכל המתחמים בהם קיימים שירותים לקהל הרחב קיימים גם שירותי נכים מוסדרים.

  עזרים לנכים:

  • מכשירי עזר לכבדי שמיעה קיימים בחנות המידע, בכיתות הלימוד, באולם הקרנת הסרט, באודיטוריום ובסיורי ההדרכות. לנוחיותכם- פנו ועדכנו מראש על הגעתכם לקבלת שירות נח ומהיר. טלפון: 04-6298-111 שלוחה 4.
  •  ניתן להשאיל כיסא גלגלים בחנות המידע - לביקור באתר

  נגישות אתר האינטרנט:
  רמת הנדיב משקיעה מאמצים ומשאבים בהנגשת אתר האינטרנט של החברה על מנת לאפשר את השימוש באתר גם עבור אנשים עם מוגבלויות.

  סייגים לנגישות
  ככלל, כל עמודי האתר נבנו כעמודים נגישים לפי רמה AA.
  עם זאת, למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר, יתכן ויתגלו חלקים באתר שטרם נגישים.
  יש לציין כי מספר עמודים מכילים רכיבים חיצוניים שאינם בשליטתנו ואינם נגישים, על כן העמודים הבאים אינם עומדים בתקן הנגישות:

  https://ramat-hanadiv.gardenexplorer.org/

  http://ramathanadiv.maps.arcgis.com

   

 • C C C
 • ניווט ע"י מקלדת
  ניתן לעבור בין רכיבי העמוד באמצעות כפתור ה-"TAB", הפעלה של לחצן או קישור אפשרית בלחיצה על "Enter", חזרה לרכיב הקודם תתבצע בלחיצה על צירוף המקשים "SHIFT" ו-"TAB".

של מי העקבות הללו?

עקבות גששות

הכנס שיפתח לכם חלון לעולם המרתק של הגששות בעידן המודרני: סיור וחידון על העקבות שבשטח, כלים פדגוגיים להוראת גששות, הגששות ככלי חשיבה מסדר גבוה, גששות בחברה הבדואית, סקירה מחקרית מהארץ ומהעולם וסדנאות גששות חווייתיות. כל אלה יתקיימו בכנס גששות שיתקיים ברמת הנדיב ביום ד' 27/9/17.

אם אתם חובבי טבע שרוצים להעמיק את ההיכרות עם הטבע המקומי, מורים ומדריכים שמחפשים כלי חינוך חדשניים ומאתגרים, אנשי מקצוע העוסקים בניהול וממשק של שטחים בתחומים מגוונים כגון שמירת טבע, מרעה, ייעור, או חוקרים המעוניינים להכיר שיטות לניטור חיות בר באמצעות עקבות – הכנס הזה הוא בשבילכם.

גששות היא מיומנות חשיבה המלווה את האדם משחר האנושות. היא שימשה ככלי הישרדותי חיוני החל מתקופות פרהיסטוריות בהן ציידים-לקטים גיששו בעקבות טרפם, וממשיכה להיות רלוונטית גם לאחר המהפכה החקלאית, בין אם מדובר ברועה ובין אם בחקלאי המגדל את מזונו בשדה. מגמות העיור והתיעוש הרחיקו את החברה מהבר, ובעולם המערבי גישוש הפך לנחלתם בלעדית של מעט אנשי מקצוע.

שילוב הידע המסורתי עם הכלים הטכנולוגיים העכשוויים הופכים את הגששים המודרניים לבעלי תפקיד חשוב בחברה האזרחית, בפרט בתחומי שמירת הטבע והחינוך הבלתי פורמלי. 

בקצב ההכחדה הנוכחי של מינים בכל רחבי העולם, עולה החשיבות בזיהוי דפוסים של מינים נדירים ובסכנת היעלמות. גששות היא כלי זול, לא פולשני ומיועד לכל אדם, היא מאפשרת לאסוף מידע על נוכחות והרגלים של בעלי חיים שונים, גם אם הם בעלי תפוצה דלילה או פעילות חשאית. מסיבה זו היא הפכה לפופולרית בניטור ובמיזמים של מדע אזרחי. בנוסף, הכלי הפשוט הזה משתלב עם כלים טכנולוגיים מתקדמים ומגדיל את האפקטיביות שלהם: למשל, זיהוי שבילים פעילים שכדאי להציב בהם מצלמות-שביל, או גללים ששייכים לבעלי חיים מבוקש וכדאי למצות מהם  DNA.

כמו כן, הגששות הינה כלי משמעותי לחינוך סביבתי. הדרכות מסוג זה משלבות מיומנויות חשיבה והפעלת החושים שמביאות למטיילים את החוויה של היכרות עם חיות הבר מבלי להזדקק לתצפית ישירה ומבלי להפריע לבעל החיים. בעבור התלמידים העקבות וסימני השדה הם אוסף של חידות אינסופיות המאתגרות את החושים והדמיון.

הכנס נועד למפות את התחום, לתת כלים לעבודה בשטח ולייסד בארץ סטנדרטים אחידים המיישרים קו עם הנהוג באירופה ובארה"ב.  

להרשמה - לחצו על התוכניה.

תוכניית כנס גששות

 

 

מידע שימושי

Opening Hours

ימים א' - ה': 08:00 - 16:00
ימי ו': 08:00 - 14:00
שבתות: 08:00 - 16:00

Contact Us

רמת הנדיב
ת"ד 325 זכרון יעקב 3095202
טלפון: 04-6298111
פקס: 04-6293231
info@ramathanadiv.org.il

Directions

הכניסה לרמת הנדיב נמצאת בין זיכרון יעקב לבנימינה, על כביש 652. השילוט מפנה מערבה אל רמת הנדיב.

היו הראשונים לדעת!

דיוור רמת הנדיב נשלח אחת לחודש, ומעדכן על הנעשה במקום, על האירועים, הכנסים ועוד.
היו הראשונים לדעת!
הרשמו עכשיו לניוזלטר של רמת הנדיב ותוכלו להתעדכן על הנעשה במקום