• כיבוי כלי נגישות
 • הצהרת נגישות

  הצהרת נגישות

  הסדרי הנגישות ברמת הנדיב

  רמת הנדיב פועלת רבות להנגיש את שירותיה לציבור האנשים עם מוגבלות במטרה להעניק חווית ביקור העונה לצרכיו הייחודיים. במסגרת החוק, פועלת רכזת נגישות הגב' ד"ר רחלי שוורץ-צחור. במידה ונתקלתם בבקשות מיוחדות בנושא נגישות נשמח אם תפנו אלינו באחת מהדרכים הבאות:
  טלפון: 04-6298128  פקס: 04-6399117 ובדואר אלקטרוני

  גני הזיכרון ומרכז המבקרים נגישים למעט מערת הקבר.

  חניית נכים:
  קיימות חניות נכים מסודרות בחניון הראשי ובחניון המשני.

  שירותי נכים:
  בכל המתחמים בהם קיימים שירותים לקהל הרחב קיימים גם שירותי נכים מוסדרים.

  עזרים לנכים:

  • מכשירי עזר לכבדי שמיעה קיימים בחנות המידע, בכיתות הלימוד, באולם הקרנת הסרט, באודיטוריום ובסיורי ההדרכות. לנוחיותכם- פנו ועדכנו מראש על הגעתכם לקבלת שירות נח ומהיר. טלפון: 04-6298-111 שלוחה 4.
  •  ניתן להשאיל כיסא גלגלים בחנות המידע - לביקור באתר

  נגישות אתר האינטרנט:
  רמת הנדיב משקיעה מאמצים ומשאבים בהנגשת אתר האינטרנט של החברה על מנת לאפשר את השימוש באתר גם עבור אנשים עם מוגבלויות.

  סייגים לנגישות
  ככלל, כל עמודי האתר נבנו כעמודים נגישים לפי רמה AA.
  עם זאת, למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר, יתכן ויתגלו חלקים באתר שטרם נגישים.
  יש לציין כי מספר עמודים מכילים רכיבים חיצוניים שאינם בשליטתנו ואינם נגישים, על כן העמודים הבאים אינם עומדים בתקן הנגישות:

  https://ramat-hanadiv.gardenexplorer.org/

  http://ramathanadiv.maps.arcgis.com

   

 • C C C
 • ניווט ע"י מקלדת
  ניתן לעבור בין רכיבי העמוד באמצעות כפתור ה-"TAB", הפעלה של לחצן או קישור אפשרית בלחיצה על "Enter", חזרה לרכיב הקודם תתבצע בלחיצה על צירוף המקשים "SHIFT" ו-"TAB".

רעיונות לפעילויות

עציץ סוקולנטים

מרחב הגינה יוצר מפגש בין האדם והסביבה. ניתן להעשיר מפגש זה בכמה דרכים כגון זימון בעלי החיים לגינה, יצירת אלמנטים ייחודיים בגינה, שימוש בצמחים ופינות מעוררי עניין בגינה.

ריכזנו עבורכם כמה מהרעיונות להעשרת מרחב הגינה.

 

 

 

 

 

 

עמודי טוביההכנת "עמודי טוביה":

"עמוד טוביה" מאפשר גישול של צמחים באופן אנכי.היתרון העיקרי הוא גישה נוחה לטיפול בצמח למי שמתקשה להתכופף. יתרון אחר הוא ניצול מיטבי של השטח שחשוב בייחוד בגינות קטנות.

עשו זאת בעצמכם

 

 

 

תמונות של מוביילים מהטבעסדנת פעמוני רוח:

מובייל הינו פריט לקישוט הגינה, ויצירתו משלבת פעילות בחומרי טבע דוממים ובחומרים ממוחזרים. יש סוגים רבים של מוביילים שעשויים מחומרי טבע, ולכן אפשר להתאים את יצירת המובייל לאופי המשתתף או הקבוצה. כמעט תמיד יהיה התוצר מרהיב, אף שאינו בהכרח מסובך לעשייה, ויהיה בו כדי להעשיר את הגינה. עשו זאת בעצמכם 

 

 

 

בית לחיות בר קטנותבית לחיות בר קטנות:

כדי להוסיף עניין לפעילות השגרתית בגינה, אפשר להזמין אליה אורחים מבחוץ: בעלי חיים המחפשים מקום מסתור, הגנה ומזון. בניית בית לבעלי החיים תמשוך אותם לגינה ותסייע לטשטש את הגבולות בין הגינה לבין המרחב הטבעי, כדרכם של תופעות אקלים, תחלופת עונות השנה ותהליכים טבעיים אחרים. בניית בית לבעלי חיים מפנה את תשומת הלב לפן המזמין שבנו, להכנסת האורחים, למוכנות להפתעות, לוויתור על השליטה ולחשיבה על צרכיו של האורח הפוטנציאלי. הבית הרב־תכליתי יכול לאכלס בעלי חיים שונים: חיפושיות, פרפרים וחרקים אחרים, צפרדעים וקרפדות, ציפורים, עכבישים, צבים, לטאות ועוד. בעלי החיים מן הטבע ישהו בגן ויסייעו לו בהשלמת מעגל החיים. עשו זאת בעצמכם

 

ערוגה מתוחמת הכנת ערוגות מתוחמות:

תיחום בערוגות יוצר דיאלוג בין "יחד" ל"לחוד" במרחב הגינה. עבודה בערוגה מאפשרת מיקוד, ארגון והזדמנות לחיבור רגשי בד בבד עם מתן תשומת לב פרטנית וכן התמודדות עצמית בעזרת תשומת לב לתהליכי הצמיחה וההשתנות בערוגה.הערוגה מאפשרת תצפית ברצץ ההתפתחותי קוהרנטי של צמח ואגב כך מתאפשר למשתתף להתוודע מקרוב לרצף ההתפתחותי בחייו.הערוגה המתוחמת והמגודרת מספקת ודאות טריטוריאלית של המשתתף בגינה - היא מאפשרת לו יציבות ובטחון. כמו כן, הערוגה מאפשרת פרטיות, אך במידה מתונה שאינה מאיימת על מרקם הגינה הכללית ונותנת מענה לצרכי המשתתף לבטא את עצמו ולהציג לראווה אמירה אישית.  עשו זאת בעצמכם

 

 

 

 

מידע שימושי

Opening Hours

ימים א' - ה': 08:00 - 16:00
ימי ו': 08:00 - 14:00
שבתות: 08:00 - 16:00

Contact Us

רמת הנדיב
ת"ד 325 זכרון יעקב 3095202
טלפון: 04-6298111
פקס: 04-6293231
info@ramathanadiv.org.il

Directions

הכניסה לרמת הנדיב נמצאת בין זיכרון יעקב לבנימינה, על כביש 652. השילוט מפנה מערבה אל רמת הנדיב.

היו הראשונים לדעת!

דיוור רמת הנדיב נשלח אחת לחודש, ומעדכן על הנעשה במקום, על האירועים, הכנסים ועוד.
היו הראשונים לדעת!
הרשמו עכשיו לניוזלטר של רמת הנדיב ותוכלו להתעדכן על הנעשה במקום